Repertuar

Kawa z Gwiazdą - Ewa Wachowicz

Autor: Mateusz Makselon

Nie tylko o gotowaniu, ale przede wszystkim o swoich życiowych pasjach opowiadała Ewa Wachowicz na wyjątkowym spotkaniu, które w piątek 16 stycznia 2015 roku odbyło się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Zaczęło się od tego, że dla wszystkich chętnych... zabrakło miejsc. Anonsowana od kilku dni „Kawa z Gwiazdą” okazała się wielce atrakcyjnym wydarzeniem, wyczekiwanym przez miłośników piękna i dobrej kuchni. Prowadzący spotkanie Dariusz Rekosz – pisarz i animator kultury – przygotował szereg wielce ciekawych pytań oraz kilkanaście materiałów multimedialnych, które okazały się zaskakujące nie tylko dla publiczności, ale także dla byłej Miss. Od dzieciństwa, poprzez czasy szkolne i studenckie, poprzez Koronę Najpiękniejszej, poprzez „romans z polityką”, aż do własnych, autorskich programów kulinarnych i porad „jak coś ugotować” – dwie godziny opowieści minęły bardzo szybko. Zbyt szybko!

Jak smakuje kotlet z krokodylego ogona? Jaką konsystencję ma siedemdziesięcioletnie jajo? Jak mądrze się odżywiać, żeby zachować linię? Dlaczego warto używać naturalnego smalcu? W jakich okolicznościach powstało hasło „premierowi się nie odmawia”? Na te i na wiele innych pytań odpowiadała Ewa, emanując pięknem i raz po raz wybuchając radosnym śmiechem.

Wyjątkową niespodziankę na koniec spotkania przygotowały dla Ewy Wachowicz uczennice dąbrowskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych, które przyrządziły specjalny budyniowo-sernikowy deser. Po skosztowaniu przysmaku można już było zasiąść do podpisywania książek, a także pozować do wspólnych zdjęć. „Kawa z Gwiazdą” zakończyła się życzeniami szczęśliwej wspinaczki na Kilimandżaro i zdobycia wszystkich najwyższych wulkanów świata.

tekst: Dariusz Rekosz

zdjęcia: Mateusz Makselon