Relacje

Karnawałowy weekend z PKZ

Autor: Olaf Otwinowski

Wspaniały, niezapomniany koncert; Brawo Orkiestra Dęta i Dwie Korony – takie opinie wśród publiczności można było usłyszeć po koncercie Tribute to Krzysztof Klenczon, który odbył się w piątek 31 stycznia na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia.

Bohaterami wydarzenia była Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej oraz zespół Dwie Korony. To właśnie ich aranżacje przebojów z repertuaru Krzysztofa Klenczona mogliśmy usłyszeć, poznając na nowo hity zespołów Trzy Korony i Czerwone Gitary. Kolejną bohaterką koncertu była nasza publiczność, która znakomicie bawiła się tego wieczoru w Sali Teatralnej. Choć kolaboracja muzyczna zespołów zawiązała się z okazji jubileuszów 20-lecia obu grup muzycznych, które przypadały na rok ubiegły, to efekt ich pracy mogliśmy podziwiać właśnie w ostatni dzień stycznia 2020 r. Kciuki za koncert trzymała żona śp. Krzysztofa Klenczona – Alicja Klenczon, która swoją pozytywną energią dodała muzykom jeszcze więcej animuszu. To był rzeczywiście niezapomniany wieczór.

Dzień później odbyło się wydarzenie zupełnie różne od tego piątkowego. W sali widowiskowej PKZ Domu Kultury Ząbkowice odbył się karnawałowy bal dla dzieci. Nie brakowało licznych zabaw, animacji, śpiewów i tańców, a także pokazu iluzjonisty, czyli wszystkiego co składa się na prawdziwy bal!

Fot. Marek Wesołowski