Kino

Kanapowy Klub Filmowy na żywo i w kinie już 24 stycznia!

Autor: Adam Wieczorek

Wydarzenie odbędzie się 24 stycznia 2022. Zapraszamy!

Kanapowy Klub Filmowy to trwający już ponad rok projekt związany z kinem Kadr. Jest to cykliczne spotkanie, w trakcie którego dochodzi do rozmowy na temat zapowiedzianych filmów. Przy wyborze filmu Kanapowy Klub Filmowy kieruje się następującym kluczem: mają to być filmy znane wprost z kin, które są dostępne na nośnikach fizycznych lub które można je bez problemu znaleźć na platformach streamingowych.

Rozmowy zwyczajowo odbywają się za pośrednictwem Facebook'a w formie live, gdzie oglądający mogą na bieżąco komentować i zadawać pytania. Tym razem będzie inaczej!

Tegoroczne nowe otwarcie Kanapowego Klubu Filmowego odbędzie się już 24 stycznia 2022 w kinie Kadr, a poprzedzi go projekcja filmu "Miłość" (o godz. 17:30) wielokrotnego laureata Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes, Michaela Haneke. Jest to historia Georgesa (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva), małżeństwa muzyków w podeszłym wieku. Pewnego dnia Anne przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Więzy uczuciowe od tylu lat łączące parę zostają wystawione na ciężką próbę. Jak poradzą sobie z tą przeszkodą i czy przetrzymają tę próbę?

O tym i nie tylko porozmawiają Kamila Szwarc (kino Kadr), Agnieszka Karpiel (Klub Filmowy Ambasada) oraz Jakub Dziewit (warsztaty-fotograficzne.org) zaraz po filmie, o godzinie 19:30. Dla tych, którzy nie będą mogli dołączyć do rozmowy w kinie, zapraszamy tradycyjnie na Facebooka kina Kadr, gdzie o tej samej godzinie wystartuje transmisja na żywo.