Repertuar

Kabaret dobry na wszystko

Autor: Krzysztof Korzeniecki

Długo oczekiwana - Dąbrowska Ściema Kabaretowa - już za nami. Przez trzy dni scena PKZ ponownie stała się miejscem budowy… humoru na najwyższym poziomie. Tematem przewodnim był pech. Kto nie był, niech żałuje!

Kabaretowy piątek, na scenie PKZ tradycyjnie rozpoczął gospodarz – kabaret DNO, a kabarety Jurki i Smile tylko utwierdziły publiczność w przekonaniu, że ten weekend będzie wyjątkowy. I był. Wytrzymałość piątkowych widzów (bo aż do północy!)  to doskonały przykład powiedzenia, że śmiech to zdrowie. Wieczór zakończony owacjami na stojąco dla kabaretu Smile, dodał prawdziwego rozpędu i energii na kolejne dni.

Sobota już konkursowa, była prawdziwym miejscem budowy i…  bitwy, między sześcioma kabaretami i jednym stand up’owcem. Po ponad 5-godzinnej batalii, przez głosowanie widzów na „debeściakowym podium” znalazły się kabarety: 1. miejsce - K2 , 2. miejsce - Weźrzesz oraz 3. miejsce - Czwarta Fala. Ten ostatni, otrzymał również nagrodę za najlepszy film o tematyce pechowej. Kabarety pokazały najwyższy poziom festiwalowy, a wyrównana ilość głosów na poszczególne kabarety, wahała się do ostatniego momentu. Niestety, zwycięzca mógł być tylko jeden. Niedzielny finał to już część oficjalna, rozdanie nagród, koncert laureatów i bezkonkurencyjny kabaret Hrabi, w roli gwiazdy wieczoru.

Sponsorem głównym XIII Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej był Arcelor Mittal, sponsorami nagród URSA oraz CPR Inwestor. Wsparcia udzielili również Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.PL oraz Pogoria Residence. Opieką medialną otoczyli imprezę: Dziennik Zachodni, portal naszemiasto.pl oraz Radio ESKA. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Po raz kolejny dąbrowska publiczność i nie tylko, potwierdziła że takich imprez nigdy dość. Teraz pozostaje tylko czekać na więcej.

Zdjęcia: Grzegorz Drygała