Relacje

Jasełka w PKZ Domu Kultury Ząbkowice

Autor: Małgorzata Fert

Grudzień to dla nas wszystkich szczególny czas. Jest to czas pracowitych i zarazem miłych przygotowań i oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia. Dla dzieci jest to czas wielkiej radości, niespodzianek i przeżyć, które często zapadają w pamięci na całe dorosłe życie.

W piątkowe popołudnie, 16 grudnia o godz. 16.00 w PKZ Domu Kultury Ząbkowice odbyła się uroczystość bożonarodzeniowa, zorganizowana po raz drugi przez Przedszkole nr 28 w Dąbrowie Górniczej. Na uroczystość przybyli rodzice, dzieci, zaproszeni goście, pracownicy przedszkola z Panią Dyrektor Joanną Łodyga na czele. Zaproszenie przyjęła Radna Dąbrowy Górniczej Pani Katarzyna Zagajska, ks. proboszcz Marcel Magott, Kierownik PKZ Domu Kultury Ząbkowice Pani Jolanta Barwińska oraz Pani Urszula Kryczek.

Głównymi bohaterami tej uroczystości były dzieci z Przedszkola nr 28 w Dąbrowie Górniczej z grupy "Gumisie" i "Kreciki", które wcieliły się w niezwykłe role aktorskie, wśród nich była Maryja, Józef, pastuszkowie, trzej królowie, śnieżynki, mnisi, aniołki, górale, owieczki. Brawurowa gra aktorska oraz niepowtarzalny klimat sprawiły, że przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, która nie szczędziła braw i ciepłych słów.

Nie byłoby tego wspaniałego występu, gdyby nie zaangażowanie nauczycielek: Anny Nawrot, Doroty Smędzik i personelu przedszkola oraz rodziców. Dzięki współdziałaniu i wzajemnej pomocy mogliśmy uczestniczyć w wydarzeniu narodzin maleńkiej miłości, niezgłębionej tajemnicy, która przyniosła światu pokój, prawdę, nadzieję i miłość. Mamy nadzieję, iż to przedstawienie przybliżyło wszystkich uczestników do Świąt Bożego Narodzenia.
 

Tekst - Małgorzata Stańkowska - Wilk, Anna Nawrot
Zdjęcia - Tomasz Pełka