Relacje

Jak Lilly Hates Roses ożywiło mury Piwnicy

Autor: Olaf Otwinowski

Cytując doktora Frankensteina: It’s alive! Projekt PIWNICA ożył dzięki wczorajszemu koncertowi zespołu Lilly Hates Roses! I z całą pewnością był to jeden z najlepszych koncertów jaki kiedykolwiek miał miejsce w Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, a to dopiero początek.

Granie pełne pozytywnej energii i jeszcze bardziej pozytywnych emocji w wykonaniu Kasi Golomskiej i Kamila Durskiego (z zespołem), stało się panaceum na nadchodzące wiosenne przesilenie dla 90 osób, które szczelnie wypełniły widownię małej sceny. Ten koncert był dowodem na to, że istnieją młode zespoły, które tworzą muzykę z najwyższej półki. Zespół zaprezentował utwory zarówno ze swojej ostatniej płyty Mokotów, jak i utwory, które znajdą się na kolejnym krążku i to właśnie dąbrowska publiczność słuchała ich jako pierwsza. Wczorajszy wieczór obfitował w nastrojowe doznania, co spotkało się z brawami i słowami uznania. Większość osób, które były świadkami wczorajszego wydarzenia już zapowiedziało, że wybierze się na drugi koncert cyklu, czyli zespół Coals.

Będziemy bardzo ciepło wspominać występ zespołu Lilly Hates Roses. Życzymy im dalszych sukcesów, a być może kiedyś usłyszymy ich na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia – czego osobiście sobie życzymy.

Przed samym koncertem nakręcono również teledysk oraz wywiad, który zaprezentujemy wkrótce! Więcej na temat kolejnych wydarzeń znajdziecie w repertuarze pałacu, na stronie Reflektora oraz usłyszycie na antenie AntyRadia i Radia Chilli ZET. Z kolei materiał wideo z pierwszego koncertu Piwnicy będzie można obejrzeć na Kanale 99.

Zapraszamy na kolejne koncerty!

Fot.: Bartosz Kowal