Aktualności

II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka z dofinansowaniem ministerstwa

Autor: Olaf Otwinowski

II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury— państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki I Tańca.

Wartośc dofinansowania: 77 000,00 zł | Wartość projektu: 292 420,00 zł

II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka to kontynuacja wydarzenia poświęconego promocji postaci i twórczości dąbrowskiego kompozytora, które w formie konkursu odbywało się od 2006 r. W 2021r. m.in., dzięki wsparciu ministerstwa, zrealizowano Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka, którego głównym wydarzeniem był 13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka, który zgodnie z założeniami będzie odbywał się w trybie biennale.

Festiwal składać się będzie z:  czterech koncertów plenerowych, koncertu orkiestry kameralnej, wieczoru muzyczno- literackiego, koncertu symfonicznego oraz wystawy muzycznej i gry miejskiej, inspirowanej postacią i twórczością Grażyny Bacewicz. Wydarzeniem towarzyszącym będzie spektakl teatralny o Michale Spisaku  pt. „Teatralne Concertino”, przygotowany przez pedagogów i uczniów szkół dąbropwskich. Tegoroczny festiwal pt. „Spisak i przyjaciele” skoncentrowany jest na promocji muzyki Michała Spisaka oraz twórców współczesnych, z nim zaprzyjaźnionych.