Aktualności

Guzik z Pętelką wyruszyli na wakacje!

Autor: Agnieszka Czarnik

14 czerwca w Pałacu Kultury Zagłębia odbył się Popis Wokalny z udziałem uczestniczek i uczestników zajęć edukacyjnych w Pałacu Kultury Zagłębia. Po sukcesie „Śpiewanej Opowieści Świątecznej”, Guziczek i Pętelka, czyli dwa urocze elfy, które bawiły do łez, postanowiły znowu wziąć sprawy w swoje ręce i wystąpić w roli konferansjerów!

Poniżej relacja z wydarzenia, autorstwa Roksany Gajewskiej.

Pałacowe elfy Guzik i Pętelka zabierają widzów w wakacyjną podróż, wypełnioną wokalnymi popisami. Barwna historia tych dwóch uroczych elfów została wzbogacona o głosy utalentowanych młodych wokalistów. Guzik z Pętelką szykują się do wakacyjnej podróży, choć z początku Guzik obawia się wycieczki, ostatecznie daje się porwać przygodzie. Akcja została podzielona na kilkanaście scen, z których każda jest zwieńczona pasującą piosenką, tworząc niesamowitą opowieść. Młodzi wokaliści mieli doskonałą okazję do zaprezentowania swojego talentu, jednocześnie ucząc się radzić sobie na scenie i oswajać z publicznością. Zarówno mali, jak i nieco więksi wokaliści udowadniają, że w małych ciałach drzemie ogromny muzyczny potencjał. Tego dnia zaprezentowano naprawdę różnorodny repertuar. Nie zabrakło kultowych utworów takich jak np. ,,Ada to nie wypada” czy ,,Aleja gwiazd”. Na sali rozbrzmiały także dobrze znane hity- np. ,,Ale jazz” w duecie, ,,Z Tobą nie umiem wygrać”, ,,Flowers”. Większość wokalistów wystąpiło solo, prezentując swój indywidualny styl i umiejętności. Jednak na scenie pojawiają się także ujmujące duety oraz większe grupy. Mimo że na twarzach młodych wokalistów można było zauważyć pewien początkowy stres, to z każdą kolejną sekundą występu, na ich twarzach pojawia się coraz większa radość i niesamowita pasja.

Ten magiczny spektakl ukazuje, że talent i pasja nie mają wieku ani rozmiaru, a w świecie muzyki każdy ma szansę zabłysnąć i podzielić się swoim głosem z całą publicznością.

Fot. Marek Wesołowski