Aktualności

Grzdyl vs Grucha - czyli pierwszy Pojedynek Kabaretowy

Autor: Olaf Otwinowski

Piwnica Teatralna, 29 października, godziny wieczorne, w świetle reflektorów na ring wychodzą Kabaret Grzdyl i Antoni Gorgoń Grucha. Osoby na widowni czekają w napięciu – jest nawet znana w dąbrowskim kręgu kabaretowym – Pani Regina. Przeciwnicy stają na wprost siebie, zaglądają sobie głęboko w oczy, zaciskają mikrofony.  Szykuje się niesamowity Pojedynek Kabaretowy.

Szybka prezentacja zawodników, której dokonał organizator pojedynku i samozwańczy sędzia – Krzysztof Korzeń Korzeniecki, po czym przystępujemy do rozgrzewki. W roli sparing partnera Kabaret DNO, ze swoim skeczem o skrzypku i mistrzu wiercenia otworów. Po pierwszych ciosach przyszła pora na gwiazdy wieczoru. Zarówno jedyny, słuszny kandydat na prezydenta – Antoni Gorgoń Grucha vel Damian Kubik, jak i Kabaret Grzdyl (Wojtek Stala, Michał Kot, Michał Ryniak) zmierzyli się w 3 konkurencjach m.in.: film, the best of i piosenka. Rywalizację wygrał AGG, otrzymując w nagrodę puchar, na miarę jego możliwości. Trzeba nadmienić, iż walka była zacięta i do ostatniego tchu. Ku niedowierzaniu publiczności wojownicy na moment połączyli siły przedstawiając skecz o skrzypiących dziadkach.

Gdy na ringu opadł kurz, nastąpiła oficjalna prezentacja przyszłych konkurentów: Kabaretu „Umownego” z Sosnowca i dąbrowskiej formacji o nazwie „Nazwa Robocza”. Zmierzą się oni na ringu 26 listopada, oczywiście w Piwnicy Teatralnej.