Kino

„Galeria jednego obrazu” w kinie Kadr

Autor: Beata Maro

Sztuka, a dokładnie dwie sztuki... grafik zagościły na honorowym miejscu - na ścianie tuż przy wejściu do kina „Kadr”. Od teraz widzowie przekraczający próg Sali kinowej, mogą liczyć nie tylko na dawkę ambitnego kina, ale także na bliskie spotkanie ze sztuką. Mamy nadzieję, że nowy cykl  przyczyni się do promowania artystów, o których nie słyszał jeszcze świat.  

Nasz kadr jako pierwszą uchwycił Kamilę Skowron

Kamila Skowron mieszka w Dąbrowie Górniczej. Na co dzień można ją spotkać w Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie prowadzi warsztaty i zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Swój warsztat kształciła na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła dwa kierunki, Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych oraz Grafikę. Swoją przygodę ze sztuką przekuła w pasję i sposób na życie, aktualnie zajmując się ilustracją, grafiką oraz fotografią artystyczną. Szeroki wachlarz umiejętności nabyty podczas studiów pozwala jej na czerpanie z wielu dziedzin sztuk plastycznych i przenikania się ich w jej twórczości. Podczas pracy sięga do tradycyjnych technik rysunkowych, obróbkę komputerową projektu ograniczając do minimum. Odnajduje inspiracje w najprostszych rzeczach, a najwięcej z nich według niej tkwi w bieli kartki papieru.

Jej grafiki otwierają „Galerię jednego obrazu” w kinie „Kadr”. By móc je podziwiać wystarczy kupić bilet do kina. A w repertuarze już od jutra o godzinie 17:00 polski komedio-dramat w reżyserii Dariusza Gajewskiego - „Panie Dulskie”, natomiast o godzinie 19:30 premiera filmowa romansu fantasy Pentameronw reżyserii Matteo Garrone, z Salmą Hayek w roli głównej.  

Zapraszamy.