Relacje

Finałowe atrakcje "Lata z Helikonem"

Autor: Magdalena Koziak

Drugi tydzień wakacyjnej przygody z Helikonem nie zawiódł oczekiwań  młodych  uczestników tego wakacyjnego przedsięwzięcia.        

Okrzykniętym  przez dzieci hitem programowym, okazały się zajęcia warsztatowe „Od ziarenka do bochenka”, realizowane na terenie kompleksu agroturystycznego w Kuźnicze Nowej –„zielonej dzielnicy” Dąbrowy Górniczej.

Doskonale bawiono się także na innych plenerowych wyprawach i podczas gier zespołowych, spośród których na uwagę zasługuje gra przestrzenna „Wygrywam w Dąbrowie Górniczej”. Swoich sympatyków miały także zajęcia wokalne i manualne.

Na „ścieżkach historii Dąbrowy Górniczej”, znalazł się kultowy obiekt Dąbrowy Górniczej –Pałac Kultury Zagłębia, który dzieci zwiedzały
z prawdziwą ciekawością.

Akcja, która przebiegała pod hasłem „Wakacyjna przygoda w jubileuszowej Dąbrowie”  i wszystkie zrealizowane punkty programowe z tym tytułem związane –zaowocowały efektywnym finałem (08.07), podczas którego prezentowano nowe umiejętności artystyczne (wokalne, plastyczno-manualne, zręcznościowe) oraz imponującą wiedzę o naszym mieście, jego dzielnicach i  obiektach kulturalnych.

Na zakończenie – seans filmowy oraz  przyjęcie, z okazji zbliżających się setnych urodzin Dąbrowy Górniczej – z okolicznościowym tortem
i autorską piosenką dedykowaną naszemu miastu  („Jubileuszowa”), pięknie zaśpiewaną przez dzieci.

Wielu uczestników „Lata z Helikonem”, nie kończy wakacyjnej przygody w mieście, przemieszcza się tylko do innych dzielnic, w których  Kluby Osiedlowe Pałacu Kultury Zagłębia, czekają z  kolejnymi propozycjami wyśmienitej, wakacyjnej zabawy.

Tekst i zdjęcia: Lidia Wolny