Aktualności

Festiwal Oblicza 2022

Autor: Olaf Otwinowski

21-23 października: Festiwal Oblicza!

Festiwal Oblicza to kontynuacja festiwalu literackiego, który odbył się w Pałacu Kultury Zagłębia w 2017 roku – jednak tym razem odbędzie się on w nowej rozszerzonej formule. Oblicza literatury i ich odbicia w różnych dziedzinach kultury - teatrze, filmie, muzyce i sztuce - to główny cel festiwalu, który jest okazją do pokazania odmiennych sposobów funkcjonowania słowa pisanego w przestrzeni kulturalnej oraz próbą odpowiedzi na pytanie o jego przyszłość.

Festiwal Oblicza zgłębia stosunki pomiędzy słowem a innymi formami sztuki, dlatego w jego programie znajdują się spotkania autorskie z uznanymi pisarzami, dyskusje panelowe, koncerty, seanse filmowe, spektakle teatralne i wydarzenia towarzyszące. Wydarzenia odbywać się będą w Pałacu Kultury Zagłębia oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej!

W murach Pałacu Kultury Zagłębia zagoszczą między innymi Katarzyna Nosowska, Jakub Żulczyk i Dorota Masłowska – poniżej harmonogram całego festiwalu!

DZIEŃ I - 21 października
DZIEŃ II - 22 października
DZIEŃ III - 23 października

Wydarzenia towarzyszące (m.in. spotkanie z Anną Cieplak i Januszem Leonem Wiśniewskim) 

Na festiwalu pojawi się Księgarnia Liber, na stoisku którego będzie można nabyć pozycje ww. autorów w promocyjnej cenie.

Partner wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej

Partner wydarzenia: Księgarnia Liber