Relacje

Emerytowani nauczyciele dąbrowskich szkół w Helikonie

Autor: Magdalena Koziak

Kolejną grupę mieszkańców naszego miasta zaprezentowano w cyklicznym programie Sto na sto (promocja stu wyjątkowych mieszkańów w roku jubileuszu stulecia nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej). Do "elitarnego grona wyjątkowych" dołączyli tym razem przedstawiciele emerytowanych nauczycieli dąbrowskich szkół, nadal aktywni i kreatywni, działający w organizacjach społecznych i stowarzyszeniach twórczych.

Sympatyków tych prezentacji, coraz liczniej odwiedzających Helikon, zaintrygowała historia Dąbrowy Górniczej, przeplatająca się z życiorysami jej mieszkańców w barwnych gawędach i interesujących relacjach bohaterów wszystkich edycji programu. Tym razem o swoich osiągnięciach zawodowych, historii naszego miasta w kontekście szkolnictwa, aktualnej działalności społecznej i artystycznych pasjach, opowiadały panie: Irena Imiołek, Danuta Joachimowska, Jadwiga Jurek, Stanisława Migdał i Halina Nikiel.

W autorskiej promocji bohaterek wieczoru nie zabrakło strof poezji, relacji z dalekich podróży i efektów rękodzieła artystycznego. O muzyczne niespodzianki, dedykowane publiczności oraz nowemu gronu "wyjątkowych", zadbał przedstawiciel młodego pokolenia – Adam Nowak (przy fortepianie).

Do tradycji tego programu należą również konkurs pamięciowy z nagrodami oraz okolicznościowe niespodzianki, będące miłym akcentem zbliżającego się jubileuszu.

Gratulujemy i dziękujemy bohaterom jedenastu edycji tego przedsięwzięcia (łącznie 72 osoby).

Na wieczory promujące kolejnych 28 wyjątkowych mieszkańców naszego miasta, których warto poznać w roku jubileuszu stulecia Dąbrowy Górniczej, zapraszamy w nowym sezonie kulturalnym.

Tekst i zdjęcia: Lidia Wolny