Relacje

Dziewczyny takie są...

Autor: Olaf Otwinowski

6 marca w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet pt. Dziewczyny takie są…, który zgromadził liczną i żywiołową publiczność.

Był to wieczór, którego motywem przewodnim była płeć piękna, ukazana w twórczości muzycznej i poezji. Temat kobiecego wdzięku od zarania dziejów był inspiracją wielu twórców, nie było więc problemu z doborem repertuaru, który był bardzo zróżnicowany stylistycznie. Nie zabrakło muzyki klasycznej, popowej i musicalowej, a wszystko okraszała poezja napisana i wyrecytowana przez autorki Jadwigę Kubiczek oraz Marylę Łechtańską.

Wykonawcami koncertu byli: Chór Zorza, zespół Non a capella; soliści: Henryka Piwowarska, Jolanta Dąbrowska, Marta Gabryś-Wieczorek, Klaudia Szczepanik, Agnieszka Herman, Paulina Sąpel, Patrycja Świerczyńska, Rafał Kozieł, Grzegorz Kawalec, Jacek Durlik. Koncert uświetniła grupa taneczna Black Diamond i dzieci należące do Szkoły Tańca Marengo w Dąbrowie Górniczej.

Na instrumentach grali: Joanna Rybak (skrzypce), Mateusz Baprowski (gitara), Krzysztof Kwapisz (gitara basowa), Tomasz Nykamowicz (perkusja), Elżbieta Włodarek (kastaniety), Wenanty Domagała (fortepian). Całość przygotowała, prowadziła i dyrygowała chórem Elżbieta Kaźmierska.

Fot. Marek Wesołowski