Kino

Dzieciaki na horyzoncie!

Autor: Beata Maro

Czy potwory też mają marzenia i czy wsparcie bliskich i przyjaciół, pomoże w ich realizacji? Czy mała dziewczynka może zostać premierem Norwegii, oraz czy warto być grzecznym i przestrzegać zasad, skoro tylko ograniczają naszą przyjemność i psują całą zabawę? Na te i inne pytania odpowie Zestaw norweskich filmów krótkometrażowych.   

Już jutro o godzinie 15:00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami, do spędzenia sobotniego popołudnia w naszym kinie KADR. Historie bohaterów przedstawione w filmach z pewnością nie tylko rozbawią, ale też skłonią do przemyśleń.


Grzeczna

Norwegia 2006, 10 min, (animacja)
reżyseria: Astrid A. Aakra

Pokazywana na wielu dziecięcych festiwalach animacja bazująca na norweskiej książce dla dzieci Gro Dahlego i Sveina Nyhusa. Historia pokazująca, że oczekiwania innych bywają ograniczające. 


Bendik i potwór 

Norwegia 2014, 10 min, (animacja)
reżyseria: Frank Mosvold

Komputerowa animacja oparta na książce znanego norweskiego autora Arne Svingena. Opowiada o konieczności poszukiwania siebie, odkrywania tego, kim się jest, a także o potrzebie akceptacji ze strony najbliższych.


Baluba Runa

Norwegia 2007, 17 min, (aktorski)
reżyseria: Christian Lo

Krótkometrażowy film pokazywany na wielu festiwalach, zrealizowany przez Christiana Lo (znanego z filmu Rafiki i pokazywanego podczas Kina Dzieci filmu Twardziele). Zabawna i przewrotna historia o demokracji i bardzo dorosłych wyborach.


Iver

Norwegia 2004, 9 min, (aktorski)
reżyseria: Christian Lo

Jeden z pierwszych krótkometrażowych obrazów zrealizowany przez znanego norweskiego twórcę filmów dla dzieci Christiana Lo. Zabawny film o nakazach i zakazach, ale i o tym, że czasem warto je złamać.


Pewnego razu w kaloszach

Norwegia 2006,  6 min, (aktorski)
reżyseria: Håvard Haukeland Janbu, Christopher Pahle, Martin Zimmer

Aktorska historia miłosna dla najmłodszych, pokazywana na wielu festiwalach filmowych (m.in. Giffoni). Starszym widzom z pewnością przywoła na myśl Romeo i Julię, dla młodszych pozostanie zabawną opowieścią o pierwszym pocałunku.


Supertata i Pele

Norwegia 2011, 9 min 25 s, (animacja)
reżyseria: Annette Saugestad Helland

Pokazywana na wielu festiwalach animacja przypominająca w warstwie wizualnej dziecięce rysunki. Mądra opowieść o czasie, który warto spędzać razem, a którego zawsze brakuje.
 


Zestaw Norweskich filmów krótkich dla dzieci, to kolejny seans wyświetlany w ramach akcji pod hasłem Dzieciaki na horyzoncie" skierowanej do najmłodszych, a zarazem najwrażliwszych widzów. Jej celem jest zachęcanie do rodzinnych wypraw do kina, wspólnego przeżywania i bawienia się filmami.

Bilety: 9 zł
Wiek: 7+

Zapraszamy!

 

Więcej informacji na: www.dzieciakinahoryzoncie.pl oraz www.facebook.com/dzieciakinahoryzoncie