Relacje

Działo się w PKZ Domu Kultury Ząbkowice

Autor: Małgorzata Fert

Końcówka kwietnia w PKZ Domu Kultury Ząbkowice była bezapelacyjnie intensywna i wypełniona kulturą. We wtorek 24 kwietnia gościliśmy Teatr Fabryka Kultury, który zaprezentował spektakl Pan Tadeusz muzycznie. Fragmenty epopei zostały ukazane za pomocą muzyki (reggae, hip-hop). Niestandardowy sposób zapoznania się ze szkolną lekturą, jak również obecność popularnego youtubera Mistrza Motyla (Michał Trembaczowski) były niewątpliwymi atutami spotkania.

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowano warsztaty plastyczne dla uczestników zajęć Edukacji Artystycznej. I to dwukrotnie - 26 kwietnia uczniowie klas 4-7 wykonali flagę w technice malarskiej z elementami liternictwa, a 30 kwietnia przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 piękne kotyliony. Celem warsztatów było rozbudzenie szacunku do symboli narodowych oraz poczucia dumy z przynależności narodowej. Wszystko przy okazji artystycznej, rozwijającej zabawy.

Było coś dla młodszych, było i dla starszych - 27 kwietnia salą widowiskową PKZ Domu Kultury Ząbkowice zawładnęli młodzi duchem seniorzy. Dyskoteka 50+ pod tytułem Wszystko wypada była doskonałą okazją do integracji społeczności oraz regeneracji sił za pomocą tańca. Imprezę w rytmach największych przebojów muzycznych skierowaną do pokolenia seniorów poprowadził profesjonalny DJ.

PKZ Dom Kultury Ząbkowice nie zwalnia tempa i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia. Najmłodszych widzów podczas Niedzielnego Poranka Teatralnego odwiedzi iluzjonista Pan Magiczny (13 maja). W piątek 18 maja odbędzie się piknik Ząbkowicka Majówka zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny. W propozycjach repertuarowych znajdzie się również coś specjalnie dla wszystkich mam, z okazji ich święta - spektakl One Woman Show NIEPRZYKŁADNA (25 maja) w sposób lekki, inteligentny i zabawny opowie o macierzyństwie.

Tekst i fot. E. Latos, B. Kochańska, G. Ormianin