Aktualności

To dopiero było DNO!

Autor: Olaf Otwinowski

20 lat na scenie, 20 skeczy z okazji jubileuszu i niezmierzona dawka śmiechu. Tak było 18 listopada podczas 20-lecia Kabaretu DNO w Pałacu Kultury Zagłębia. Jarek, Wojtek, Adam, dawno niewidziany Tomek Sobieraj oraz nowy nabytek Krzysiek Korzeniecki rozbawili dąbrowską publiczność do łez, prezentując zarówno nowe, jak i stare, najbardziej lubiane skecze.

Piątkowy wieczór był połączeniem ostatniego programu z dawną twórczością i dawnym członkiem kabaretu. Oprócz skeczy mieliśmy okazję zobaczyć nagrania wideo z życzeniami od innych, znanych kabaretów. Wszystkiego najlepszego życzyli m.in.: Kabaret Smile, Hrabi, Jurki, Ciach, Łowcy.B oraz Kabaret Młodych Panów wraz z publicznością rybnickiego festiwalu Ryjek. Między życzeniami zobaczyliśmy przekrój twórczości DNA. Od piosenki Zmiany, zmiany i Avatara, przez Dentystę, UFOka, na Żwirku i Muchomorku oraz Niedzieli kończąc. Swoje trzy grosze dorzucił dąbrowski Debeściak, czyli Damian Kubik vel Antoni Gorgoń Grucha. Kabaret, a raczej dwóch ochotników z publiczności (Grzegorz i Kuba) przy akompaniamencie Jarka Cyby odegrało znany ze Świrów skecz Foki- co wiązało się z ubraniem silikonowych kostiumów i udawaniem foczych godów. Niespodzianką było wejście na scenę Świętego Mikołaja, podczas skeczu Żwirek i Muchomorek, co było niezapowiedzianą niespodzianką przygotowaną przez pałacowych kolegów.

Na koniec, na scenie PKZ odbyła się wielka demolka w rytmie piosenki Niedziela. Parę osób wbiegło na scenę demolując scenografię, rozwalając urodzinową piniatę i urządzając szalone pogo. Po wszystkim dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia Małgorzata Majewska wręczyła kabaretowi drobny upominek, dziękując za 20 lat twórczości i przekazując list gratulacyjny od prezydenta Zbigniewa Podrazy.

Foto.: Marek Wesołowski