Edukacja artystyczna

Dni Otwarte w Pracowni plastycznej PKZ

Autor: Małgorzata Fert

Podczas Dni Otwartych Pałacu Kultury Zagłębia, w Pracowni plastycznej odbędą się zajęcia pokazowe, przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Będzie to doskonała okazja do wzięcia udziału w bezpłatnych zajęciach, przybliżających ofertę warsztatów Pracowni w sezonie kulturalnym 2016/2017.
 

 • 05.09.2016 godzina 18.00 – 19.30 – Sztuka Zentangle na wielkim formacie!

  Kreatywność, wyobraźnia, skupienie i koncentracja uwagi na jednym obrazie? – Tak! 

  Sztuka Zentangle pomoże Twojemu dziecku rozwinąć cechy osobowości twórczej. Na zajęciach w Pracowni plastycznej PKZ, Twoje dziecko wykona samodzielnie fragment obrazu sztalugowego wybierając sposób wypełnienia płaszczyzny kolorem, linią i punktem. Obrazy udokumentujemy na fotografii i umieścimy na stronie internetowej PKZ, oryginały zaprezentujemy publiczności. Dodatkowo każde dziecko wykona miniaturę Zentangle, którą zabierze na pamiątkę do domu.
   

 • 06.09.2016 godzina 18.00-19.30 – Sztuka Ebru – malowanie na wodzie!

  Czy Twoje dziecko malowało na wodzie?

  Malowanie na wodzie barwnych kwiatów, ptaków czy plam jest możliwe, jeśli mamy odpowiednie farby i substancje zagęszczające wodę. Twoje dziecko ma okazję spróbować fascynującej sztuki barwienia wody, której ostatecznym rezultatem jest obraz przeniesiony jednym ruchem rąk z wody na kartkę papieru. To nie czary! To umiejętność wykorzystania właściwości wody, pigmentów i spoiwa, a także wyobraźni i zręczności. Jeśli Twoje dziecko ma pasję odkrywcy to warsztaty w pracowni plastycznej PKZ są dla niego! Wykonane obrazki uczestnicy zabierają do domu. Jeden wybrany obrazek zostaje w pracowni w celu stworzenia zbiorczej pracy. Najciekawsze obrazki fotografujemy i umieszczamy w fotogalerii PKZ.
   

Zajęcia odbędą się w Pracowni plastycznej PKZ (parter).

W trakcie zajęć prowadzone będą zapisy na odpłatne zajęcia plastyczne na nowy sezon kulturalny 2016/2017.

Serdecznie zapraszamy!
 

Do pobrania:

Pracownia plastyczna PKZ objęta jest całorocznym patronatem Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA.