Aktualności

Dni Dąbrowy Górniczej 2017

Autor: Olaf Otwinowski

Trzy dni przepełnione muzyką, młodością i energią. Świeże dźwięki, relaks i nowa odsłona Dni Dąbrowy Górniczej. Muzyka z pogranicza funku, jazzu, popu, soulu, reggae... z Polski, Wysp Brytyjskich, Austrii, zachodniej Afryki i najbardziej odległej galaktyki. Do tego strefa chilloutu i food tracków przy Fabryce Pełnej Życia.

Mało? Ok, dorzucamy do tego drugą scenę w Parku Hallera z muzycznymi gwiazdami w rolach głównych, wesołe miasteczko oraz pakiet atrakcji przy parkowych alejkach i mamy gotowy przepis na największą majową imprezę w całym Zagłębiu Dąbrowskim. Specjalnie dla Was, w 3 majowe dni (26-28.05.2017), zaprezentujemy przede wszystkim najlepszą muzykę i niebanalnych artystów, zadbamy o świetną atmosferę. Nie zabraknie też lokalnych akcentów. Scena Fabryki Pełnej Życia, w piątek i sobotę, promieniować będzie niepowtarzalną energią, pełnymi temperamentu muzycznymi gwiazdami i emocjami. Park Hallera wybrzmi przebojami najpopularniejszych polskich artystów w sobotę i niedzielę.

26 i 27 maja chcemy zaprosić Was do eksplorowania nieoczywistych muzycznych rejonów, wskrzeszając do życia poprzemysłową, industrialną przestrzeń byłych zakładów Defum. To będzie całkiem nowa jej odsłona, to będzie Wasze miejsce, które przekształci się w centrum eksperymentu i otwartości na nowy, dobry design, nową jakość i pomysły. Przez te dwa majowe dni wokół fabrycznych budynków powstanie nowe centrum miasta dostępne dla każdego.

Scena Fabryki Pełnej Życia, start w piątek 26.05.2017, godz. 17:00.

Scena Fabryki Pełnej Życia, start w sobotę 27.05.2017, godz. 17.00.

W Parku Hallera królować będą gwiazdy znane szerokiej publiczności z eteru, ekranów telewizora i aplikacji muzycznych. Nie zabraknie też młodych artystów z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, muzyków z Sojka Band i Miejskiej Orkiestry Dętej oraz uczestników projektu Dotyk dźwięku.

Scena Park Hallera, start w sobotę 27.05.2017, godz. 17:00

Scena Park Hallera, start w niedzielę 28.05.2017, godz. 16:00

Partnerem sceny Fabryki Pełnej Życia jest TAURON NOWA MUZYKA 2017, w Fabryce uzupełnieniem oferty muzycznej będzie specjalna strefa chilloutu, food trucki i kontener Fittzner. W Parku Hallera zadomowi się strefa gastronomiczna i wesołe miasteczko. Dni Dąbrowy Górniczej 2017 obfitować będą także w wydarzenia sportowe, rekreacyjne i kulturalne przygotowane przez Pałac Kultury Zagłębia, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Miejskie Sztygarka i Centrum Sportu i Rekreacji.