Aktualności

Dębowy Maj Festiwal 2018

Autor: Olaf Otwinowski

Moc wydarzeń sportowych i rekreacyjnych ponownie zagości na Zielonej i nad Pogoriami. Oprócz tego, w tym roku pojawi się coś całkiem nowego - Strefa Kultury w Fabryce Pełnej Życia.

W majowy weekend w Dąbrowie Górniczej znów wybierać będzie można z licznych propozycji dla rowerzystów, rolkarzy, biegaczy, żeglarzy, surferów, piłkarzy, koszykarzy czy siatkarzy. Szeroki wachlarz ofert czekać będzie po prostu na wszystkich, którzy cenią aktywność na świeżym powietrzu i lubią smak sportowej rywalizacji. Nie zabraknie też zajęć dla najmłodszych, warsztatów plastycznych czy zabaw i konkursów rodzinnych.

Zupełne inne oblicze Dębowy Maj Festiwal będzie miał w Fabryce Pełnej Życia. Tam, przez aż cztery dni, tętnić będzie życie kulturalne. Na festiwalowych gości czekać będą koncerty oraz widowisko multimedialne organizowane przez Pałac Kultury Zagłębia, a takzę teatr ognia, a nawet... atak kosmitów.

PROGRAM ATRAKCJI KULTURALNYCH:

1 maja g. 20:30
Widowisko CO WIDZIAŁA PANI Z.? w wykonaniu grupy teatralnej Prima Sort.

------------------------------------------

2 maja g. 19:00
Koncert PATRICK THE PAN

Amerykanie z podziwem mówią o takich: self-made man. Piotr Madej skomponował, zagrał, zaśpiewał i nagrał swój debiutancki album w zaciszu swojego krakowskiego pokoju, ale to wystarczyło, by zachwycić najpierw internetowych poławiaczy muzycznych skarbów, a w dalszej kolejności media i publiczność najważniejszych festiwali, od Open’era po OFF. Nic dziwnego: takie połączenie kompozytorskiego talentu i wrażliwości często się nie zdarza.

2 maja g. 20:30
Koncert DARIA ZAWIAŁOW

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. Zadebiutowała w Opolu, gdzie zaprezentowała swój singiel „Malinowy Chruśniak” i zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar - Opolską Karolinkę. Koncerty Darii są bardzo żywiołowe, pełne rockowej energii i świeżego brzmienia. Po debiucie gościła na największych polskich festiwalach (m.in. na Open’erze, Orange Warsaw Festivalu, Męskim Graniu), a jej pierwsza klubowa trasa koncertowa przyciągnęła tłumy!

------------------------------------------

3 maja g. 19:00
Koncert BOWNIK

Zespół BOWNIK tworzy trzech warszawskich muzyków, którzy przez lata działali pod nazwą Control the Weather. Trudno jest precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują, ślizgając się po gatunkach, stylach i for-mach. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną.

3 maja g. 20:30
Koncert BOKKA

Są jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA - opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową nie tylko w skali rodzimego rynku tożsamość.

PROGRAM ATRAKCJI SPORTOWYCH

REGULAMIN IMPREZY

Organizatorzy: Pałac Kultury Zagłębia, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbowie Górniczej, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, Fabryka Pełna Życia, Urząd Miasta Dąbrowy Górniczej.