Relacje

Dębowa Majówka!

Autor: Olaf Otwinowski

1 i 2 maja w Fabryce Pełnej Życia odbyła się muzyczna odsłona tegorocznego Dębowego Maj Festiwalu, której organizatorem byli Pałac Kultury Zagłębia, Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza oraz Fabryka Pełna Życia.

1 maja w 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej na fabrycznej scenie odbył się koncert pn. Rock Wolności. Wzięły w nim udział legendy polskiego rocka - Tomek Lipiński, Róże Europy, Kobranocka, Chłopcy z Placu Broni oraz Sztywny Pal Azji! Nic dziwnego więc, że pod sceną i w okolicach Fabryki Pełnej Życia i PKZ zebrał się tłum wielbicieli rocka. Nieoczekiwanym gościem wydarzenia był premier Jerzy Buzek, który wraz z prezydentem miasta Marcinem Bazylakiem przemówił do majówkowiczów. Chociaż w trakcie imprezy spadł ulewny deszcz, to duże grono słuchaczy zostało do samego końca imprezy.

Drugi dzień festiwalu należał do lokalnych grup rockowych. Jako pierwszy wystąpił zespół Cartel z charyzmatyczną Anitą Lorek w roli wokalistki. Grupa zaprezentowała premierowo swoje utwory, lecz także wykonała parę polskich coverów. Tuż po nich na scenę wyszedł Przemysław Smolarski z zespołem, by również zaprezentować materiał, który we wrześniu znajdzie się na jego debiutanckiej płycie. Przedostatnim zespołem była Niadara, natomiast gwiazdą wieczoru była Transgresja, która promowała swój debiutancki krążek pn. Brak Równowagi.

Pogoda dopisała, publiczność też, dlatego Dębowy Maj Festiwal 2019 można zaliczyć do udanych!

Fot. Marek Wesołowski