Relacje

Dąbrowska ballada w Helikonie

Autor: Magdalena Koziak

Cykliczny program „Sto na sto” – prezentujący stu  wyjątkowych mieszkańców Dąbrowy Górniczej w roku jubileuszu stulecia nadania praw miejskich naszemu miastu, zyskał już stałych sympatyków zainteresowanych historią, ludźmi i wydarzeniami.

Ostatnia prezentacja w Helikonie (11.03), z udziałem bohaterów wieczoru: Lucyny Gawlik, Małgorzaty Sromek i  Jarosława Moździerskego, nie zawiodła oczekiwań przybyłej publiczności.

Interesujący recital Lucyny Gawlik, promującej  Dąbrowę Górniczą poprzez własne kompozycje gitarowe, niezwykle barwne opowieści Małgorzaty Sromek i  intrygujące fakty dotyczące wydarzeń i ludzi oraz osobistości literatury polskiej odwiedzających nasze miasto – w relacji Jarosława Moździerskiego (Stow. Pokolenia) – złożyły się na sukces tej prezentacji.

Sympatyczną niespodzianką był  występ wokalny utalentowanej przedstawicielki najmłodszego pokolenia Dąbrowy Górniczej – Róży Sadkowskiej,  utwierdzający w przekonaniu, że artystyczne fluidy wypełniają nasze stuletnie miasto, będące inspiracją dla wielu jego wyjątkowych mieszkańców.

Tekst i zdjęcia: Lidia Wolny