Aktualności

Dąbrowska Akcja Lato 2023 za nami!

Autor: Olaf Otwinowski

Dąbrowska Akcja Lato z Pałacem Kultury Zagłębia dobiegła końca! Kultura zawitała do dąbrowskich parków, nad jezioro Pogoria III, a także do Fabryki Pełnej Życia. W ciągu 2 miesięcy - wraz z miastem Dąbrowa Górnicza - zorganizowaliśmy dla Was 12 koncertów oraz 11 seansów Letniego Kina Plenerowego! 

W tym roku mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego mogli skorzystać z oferty 4 cyklów koncertów oraz 2 cyklów seansów Letniego Kina Plenerowego. Wielbiciele muzyki klasycznej mogli zrelaksować się przy dźwiękach muzyki kameralnej w Parku Zielona w ramach cyklu "w Zieloną gramy", podczas którego wystąpiły harfistki Małgorzata Sikora i Paulina Mrozek, a także zespół Dell'Arte. Do Parku Zielona, jak również Parku Podlesie zawitała Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Ireneusza Dustera, która zaprezentowała aranżacje muzyki filmowej i popularnej w podczas cyklu Parkowo-Koncertowo. Kino pod chmurką pojawiło się w Fabryce Pełnej Życia, jak również w dąbrowskich dzielnicach w ramach Letniego Kina Plenerowego. Fani rocka mogli wziąć udział w koncertach cyklu Recooltywator, prezentującego zespoły Tabula Rasa, Swing Sisters, Vademecum i Przemka Smolarskiego, które umilały czas mieszkańcom spędzającym weekendowe wieczory w Fabryce Pełnej Życia, a zespoły Rumba Wachaca i NeoKlez oczarowały publiczność, która wzięła udział w "Muzyce nad wodą" nad brzegiem jeziora Pogoria III.

Poniżej prezentujemy skrót fotograficzny z wydarzeń Dąbrowskiej Akcji Lato z Pałacem Kultury Zagłębia, której sponsorem była firma ArcelorMittal Poland S. A.

 

Fot. Marek Wesołowski