Relacje

Dąbrowa Górnicza MÓWI NIE uzależnieniom! - Ujejsce i Trzebiesławice

Autor: Beata Maro

Choć pogoda od początku straszyła deszczem, to mieszkańcy zarówno Ujejsca, jak i Trzebiesławic nie zawiedli i punktualnie o godzinie 15:00 zjawili się na kolejnych festynach pod hasłem „Dąbrowa Górnicza MÓWI NIE uzależnieniom!”.
Na scenie w Trzebiesławicach wystąpił zespół „Swojaki”, który sprawił, że niektórzy porwali się do tańca. Wcześniej natomiast mogliśmy podziwiać dzieci, które wcieliły się w postać największych gwiazd sceny muzycznej oraz prezentowały wszystkim układy taneczne. Nie zabrakło ochotników do konkursów rodzinnych, a nagrody szybko trafiły do zwycięzców. Punktem programu był pokaz i warsztaty pierwszej pomocy. Odważni ochotnicy reanimując fantoma uczyli się jak ratować ludzkie życie.

Do Ujejsca przyjechał Amplibus, czyli specjalny pojazd, w którym można było poddać się bezpłatnemu badaniu słuchu. To wszystko po to by, by móc usłyszeć nadjeżdżający Klub Motocyklowy „Faithless”, który jak zwykle wywarł na wszystkich duże wrażenie. Na scenie zlokalizowanej na Stadionie Sportowym „Pionier” wystąpił Chór „Czarne Perły” oraz Chór „Zorza”. Punktem programu był także występ Orkiestry Dętej OSP z Ujejsca wraz z mażoretkami. Ponadto, swój talent zaprezentowały dzieci ze szkoły i przedszkola w Ujejscu, a wszyscy uczestnicy festynu mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych. Dzięki Muzeum Miejskiemu Sztygarka, uczestnicy festynu mogli poczuć się jak prawdziwi archeolodzy przekopując skrzynię z piaskiem w poszukiwaniu skarbów. Fani gier planszowych także znaleźli coś dla siebie.

Deszcz okazał się sprzymierzeńcem dla imponującej wielkości mydlanych baniek. Dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych, ozdabiały lniane torby i bawiły się na dmuchanych zamkach. Miejska Biblioteka Publiczna także przygotowała coś specjalnego – na młodszych i starszych moli książkowych czekała czytelnia „pod chmurką”. To określenie nabrało tym razem dosłownego znaczenia.

Choć deszczowa aura była naszym gościem aż do wieczora, to słońca także nie zabrakło. Ta mieszanka spowodowała, że niebo ozdobiła piękna, kolorowa tęcza. Oba festyny zwieńczyły seanse filmowe w ramach Letniego Kina Plenerowego.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

Najbliższy festyn z cyklu „Dąbrowa Górnicza MÓWI NIE uzależnieniom!” już w piątek i sobotę (26 i 27 czerwca). Start o godzinie 15:00 Tym razem odwiedzimy Łosień i Okradzionów. Zapraszamy!

Zdjęcia: Grzegorz Drygała