Relacje

Dąbrowa Górnicza MÓWI NIE uzależnieniom – Strzemieszyce Wielkie

Autor: Beata Maro

Za nami ostatnie w tym roku Święto Dzielnicy, czyli Festyn Rodzinny „Dąbrowa Górnicza MÓWI NIE uzależnieniom". Czterogodzinny program wypełniły występy artystyczne, konkursy z nagrodami, a także warsztaty i animacje dla dzieci. Na placu przed Szkołą Podstawową nr 5 w Strzemieszycach Wielkich wspólnie z nami była m.in. Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Strzemieszyc oraz Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa.
Na początek na scenie zaprezentowało się lokalne Koło Gospodyń Wiejskich, a następnie wszyscy mogli podziwiać występy artystyczne uczniów szkoły, która była gospodarzem Festynu. Ciekawostką okazał się konkurs na najładniejsze zwierzątko, w którym startowali młodzi opiekunowie swoich futrzastych i nie tylko podopiecznych.
Na miejscu był także Klub Motocyklowy Faithless, grupa muzyczna „Strit” oraz szkoła Iandê Capoeira, której instruktorzy podczas krótkiego pokazu zaprezentowali wszystkim swoje umiejętności, a następnie zademonstrowali jak wygląda przykładowy trening w ich szkole.
Ku radości wszystkich dzieci, na miejsce dojechał także mobilny Figlopark. Najmłodsi mogli więc poszaleć w dmuchanym zamku.

Miasteczko Pałacu Kultury Zagłębia jak zawsze tętniło życiem. Dzieci chętnie budowały domki z ogromnych klocków oraz łowiły pluszowe ryby na wędkę z magnesem. Każdy gość naszego Miasteczka otrzymał balonowe zwierzątko, kwiatka lub szablę, którą później mógł zabrać ze sobą do domu.
Na koniec w doskonały nastrój wprawił wszystkich występ zespołu „Swojaki”

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z tego wydarzenia.

Zdjęcia: Grzegorz Drygała