Relacje

Dąbrowa Górnicza MÓWI NIE uzależnieniom! - Łosień i Okradzionów

Autor: Beata Maro

Za nami kolejne festyny pod hasłem „Dąbrowa Górnicza MÓWI NIE uzależnieniom!”. Tym razem odwiedziliśmy Łosień i Okradzionów. Jak zwykle na uczestników czekała moc atrakcji. 

Mnóstwo uśmiechniętych twarzy udało się uchwycić w kadrze aparatu fotograficznego. Nie zabrakło konkursów dla dzieci i rodziców, którzy chętnie rywalizowali o cenne nagrody. Każdy mógł się wykazać. Na uczestników czekały liczne konkurencje: począwszy od konkursów plastycznych, poprzez warsztaty taneczne, odgadywanie piosenek z bajek, seriali i filmów, a skończywszy na wieszaniu prania na czas.
Dzieci mogły zmierzyć się w konkursie na najciekawszy rysunek stworzony w niespotykanie dużym formacie. Na uczestników, którzy z największą wyobraźnią opowiadali o swoich wymarzonych wakacjach czekały nagrody. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami.
Przygotowaliśmy także warsztaty artystyczne, podczas których dzieci mogły własnoręcznie przyozdobić koszulkę lub ekologiczną torbę oraz pomalować makietę domku i wozu strażackiego.
Ponadto podziwialiśmy wystawę trójwymiarowych prac i rysunków wykonanych przez uczniów szkoły podstawowej nr 26 w Łośniu.
Dużą atrakcją był także Rajtobus i Figlopark, czyli dmuchana zjeżdżalnia, mini quady oraz Aqua Zorbin - kule wodne. Na aktywnych uczestników festynu z nadmiarem niespożytej energii czekała trampolina, na której można było się wyszaleć.
Olbrzymia przestrzeń, zarówno boiska szkolnego przed szkołą podstawową nr 26 w Łośniu, jak i stadionu sportowego UKS „Przemsza” w Okradzionowie, sprzyjała zabawom zręcznościowym na torze i z „hula hopem”. Ponadto dzieci mogły ozdobić swoje ręce i buzie kolorowymi tatuażami, a także zabrać do domu dmuchane zwierzątko lub miecz. Tradycyjnie już punktem programu były rekordowej wielkości, piękne mydlane bańki. Suto zastawiony, uginający się od pysznych potraw stół, to zasługa Koła Gospodyń Wiejskich z Łośnia, które również zaprezentowało się na scenie wykonując ludowe piosenki.

Z kolei na scenie rozstawionej na  Stadionie sportowym w Okradzionowie, podczas występu pod tytułem „Szkolnych wspomnień czar”, zaprezentowali się nauczyciele i absolwenci SP 28 w Dąbrowie Górniczej. Muzycznie towarzyszył nam Mariusz Wronkowski, zespół „Swojaki” oraz Łukasz Baruch. Naszymi gośćmi był także Klub Motocyklowy Faithless, dzięki któremu wszyscy mogli podziwiać piękne dwukołowe pojazdy. Specjalnie dla miłośników książek Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała czytelnię „pod chmurką”
Jak przystało na stadion sportowy, punktem programu były rozgrywki piłki nożnej. Osoby, które odwiedziły nas podczas festynów miały okazję zbadać swój słuch oraz zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Ważnym elementem był również pokaz udzielania pierwszej pomocy. 
O godzinie 21:00 rozpoczął się seans Letniego Kina plenerowego. W wyjątkowej atmosferze, na świeżym powietrzu, zgromadzeni przed dużym ekranem widzowie w Łośniu i Okradzionowie, mogli ogrzać się w swoich ramionach oglądając polski kryminał „Jeziorak”.
W Okradzionowie poczuliśmy także przedsmak pokazów kuglarskich, które będą atrakcją Przystanków Wakacje. Każdy będzie mógł spróbować sztuczek z kręcącym się talerzykiem lub niezwykle efektownymi pojkami podczas warsztatów.

To nie koniec festynów po hasłem „Dąbrowa Górnicza Mówi NIE uzależnioniom!”. Po kolejną dawkę atrakcji zapraszamy 22 sierpnia do Tucznawy i w pierwszej połowie września do Strzemieszyc Wielkich.

A już w środę, 1 lipca, zachęcamy do udziału w pierwszym w tym roku Przystanku Wakacje, który zawita do Świetlicy Środowiskowej w Tucznawie. Natomiast w czwartek, w Centrum Sportów Letnich i Wodnych przy zbiorniku Pogoria III,  wakacje rozpoczną się na dobre za sprawą Przystanku Plaża!

Zapraszamy!

Zdjęcia: Grzegorz Drygała