Relacje

Czwartkowe działo się

Autor: Olaf Otwinowski

Wczoraj tj. 14 czerwca w Pałacu Kultury Zagłębia miały miejsce dwa wyjątkowe wydarzenia. O godzinie 10:00 w sali Agora otwarto wystawę III Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki Art Passion Festival, natomiast godzinę później w Sali Teatralnej PKZ odbył się finał warsztatów Ogarnij Teatr!

III Art Passion Festival cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Swoje prace nadesłało ponad 70 artystów amatorów z całej Polski i Niemiec, którzy łącznie dostarczyli ponad 200 prac. Wybrane z nich, z dziedziny malarstwa, rzeźby, fotografii i haftu artystycznego, zostały wyeksponowane w Galerii Sztuki PKZ oraz holu I piętra. W wernisażu wzięli udział nie tylko wielbiciele sztuki niezależnej, ale także przedstawiciele twórców festiwalu: Teresa Orłowska - prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, Zbigniew Podraza - prezydent Dąbrowy Górniczej, Zbigniew Szaleniec - burmistrz Czeladzi oraz Małgorzata Majewska - dyrektor PKZ. Nie zabrakło również atrakcji muzycznych w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca PKZ Gołowianie oraz młodych muzyków grających na akordeonach.  Wystawa Art Passion Festival dostępna jest dla zwiedzających do końca czerwca.

Godzinę po rozpoczęciu wernisażu, na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia mieliśmy okazję zobaczyć popis aktorski w wykonaniu dzieci, które podczas minionego sezonu brały udział w warsztatach Ogarnij Teatr! Warsztaty te miały na celu nie tylko wychować świadomego widza, lecz zaszczepić w młodych ludziach wiedzę o teatrze, teoretyczną i praktyczną. Efektem ich prac był niezwykły spektakl, który zaprezentowali swoim rodzinom.

Fot. Marek Wesołowski