Relacje

Czas Kobiet

Autor: Agnieszka Czarnik

27 maja instruktorzy z Pałacu Kultury Zagłębia wzięli udział w akcji, pt. Czas kobiet, która była realizowana w Centrum Handlowym M1 w Czeladzi. Ich zadaniem była motywacja pań do kreatywnego spędzania wolnego czasu i rozwijania ukrytych talentów. Nasza załoga przygotowała szereg warsztatów i pokazów, podczas których można było z bliska zobaczyć, jak prowadzone są zajęcia edukacji artystycznej w Pałacu Kultury Zagłębia.

Pokazy ceramiki prowadziła Mariola Drabek-Przednowek, warsztaty z witrażu Maria Ostaszewska, o malarstwie sztalugowym i rysunku opowiadali Edyta Sobieraj, Bartosz Nawrat i Marcin Marzec, a rękodzieło zaprezentowała Elżbieta Mikołajczyk. Na miejscu była także grupa ze Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach, która pod czujnym okiem Doroty Kubik wprowadziła zainteresowanych w tajniki zdobienia metodą decoupage.

Z muzyczną niespodzianką zaprezentowały się Anita Lotek, Kalina Bałdys i Renata Maciszkiewicz, które są żywym przykładem na to, że warto pracować nad swoim talentem! Na scenie wystąpiła także Magdalena Koziak, która opowiedziała o ofercie edukacyjnej w Pałacu.

Na wszelkie pytania o pałac i jego ofertę odpowiadały Agnieszka Młynarczyk i Karolina Pazera, które na co dzień pracują w Dziale Marketingu PKZ.