Relacje

Czarno na białym

Autor: Iga Długokęcka

Warsztaty artystyczne rozgościły się w Galerii Sztuki PKZ. W pałacu pojawił się linoryt - jedna z najprostszych technik graficznych. Nieskomplikowana, ale nie banalna - o tym mogli przekonać się uczestnicy zajęć Kamili Skowron. Pod czujnym okiem prowadzącej przebrnęli przez wszystkie etapy tworzenia: od pomysłu, przez mozolne dłutowanie matrycy, przygotowanie farby do odbitki, aż po sumienne odciśnięcie gotowego projektu. Wszystko, by w końcu ujrzeć swoje dzieło czarno na białym, opatrzyć je własnym podpisem i z uśmiechem zabrać do domu, którego wnętrze będzie zdobić.

Niepowtarzalną atmosferę warsztatów pogłębiła też trwająca, jeszcze do 19 marca br., wystawa prac konkursowych 9. Międzynarodowego Biennale Miniatury. Małe projekty i ich różnorodność nie tylko cieszyły oko, ale stały się natchnieniem i inspiracją dla uczestników warsztatów linorytu. W galerii poniżej znajdują się migawki z zajęć, które odbyły się w czwartek 2 marca.

I tu... niespodzianka - zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na warsztaty. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 32 733 88 17.

Fot. Kamila Skowron