Pałac

Cooltura w kulturze

Autor: Grzegorz Drygała
18 grudnia br. pojawiło się nowe „dziecko” Pałacu Kultury Zagłębia, a mianowicie magazyn o nazwie Cooltura. Celem magazynu jest opis życia kulturalnego naszego miasta, co w dużej mierze powinno wesprzeć promocję młodych twórców, przybliży szerszemu gronu ludzi nieznanych oraz twórców niszowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i opiekunów na łamach magazynu będzie można śledzić poczynania swoich pociech, poprzez różnego rodzaju reportaże i fotorelacje, recenzje i małe formy felietonów.
Słowem, Cooltura ma skupiać się na promocji ruchu
artystycznego naszego miasta, z mocnym akcentem na rozwój kreatywności i
aktywności artystycznej młodego pokolenia. Czy zastanawialiście się
kiedyś nad tym, aby zająć się dziennikarstwem? Redakcja Cooltury czeka
na młode (i nie tylko) osoby łaknące przygody redakcyjnej i
dziennikarskiej, jest otwarta na wszelkie, nawet najbardziej szalone
pomysły. Zapraszamy do lektury!

Gazeta jest bezpłatna, dostępna we wszystkich placówkach oraz do pobrania w formie elektronicznej przez poniższy link.