Kino

Cooltowe sceny po polsku - wakacyjne warsztaty filmowe

Autor: Adam Wieczorek

UWAGA! Warsztaty będą realizowane zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego i limitu miejsc, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. 

Mówi się, że w filmie polskim to nuda, dialogi niedobre i jest brak akcji. Ale czy to prawda?
Sprawdzimy to w trakcie wakacyjnych warsztatów filmowych, których tematem będą kultowe sceny z filmów polskich!

Zajęcia prowadzone przez Jarosława Cybę (AKF Zagłębie, kabaret DNO) pokażą Ci, jak to jest być reżyserem lub aktorem. Każdy uczestnik wakacyjnych warsztatów filmowych "Cooltowe sceny po polsku” będzie mógł poznać, jak przygotować plan i samego siebie do odegrania roli, wczuć się w postać i stworzyć kreację aktorską - wszystko w oparciu o kultowe już sceny z polskich filmów, takich jak  "Vabank", "Seksmisja" i "Dzień świra".

Ponadto poznacie aspekty techniczne tworzenia filmu: w trakcie warsztatów poznacie zasady obsługi kamery, kadrowania, plany filmowe oraz pisania scenariusza i dialogów. Będziecie nagrywali, montowali, a przed wszystkim dobrze się przy tym bawili. Na pewno poczujecie w sobie żyłkę filmowca - bo na końcu wielki finał, gdzie odegracie na żywo sceny.

Ważne informacje:

  • Dla kogo są te warsztaty? Są one specjalnie przygotowane dla uczestników w wieku 10-12 lat (ilość miejsc ograniczona do 25, decyduje kolejność zgłoszeń).
  • Warunki uczestnictwa: należy wypełnić zgłoszenie (opiekun prawny), podpisać i przesłać e-mailem skan (kamila.szwarc@palac.art.pl).
  • Opłata za warsztaty: koszt uczestnictwa w warsztatach to 60 zł/1os. - płatne przed rozpoczęciem warsztatów w kasie PKZ.
  • Plan zdjęciowy: warsztaty trwają od 23 do 27 sierpnia w godzinach 9:00-14:00. Wielki finał ostatniego dnia warsztatów (27 sierpnia) o godzinie 17:00.
  • Kontakt oraz prowadzący warsztaty: koordynator Kamila Szwarc (kamila.szwarc@palac.art.pl, tel. 668 450 642), opieka merytoryczna oraz techniczna: Jarosław Cyba (AKF Zagłębie).

Do pobrania: