Galeria

Baśniowy świat w Galerii Sztuki PKZ + warsztaty

Autor: Małgorzata Fert

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najpiękniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez najmłodszych dni – Dzień Dziecka! Wielu rodziców zachodzi w głowę, jak tym razem uszczęśliwić swoje pociechy, by ten dzień uczynić niezapomnianym. Najcenniejsze co możemy im podarować, to bez wątpienia wspólnie spędzony czas. A czas spędzony w towarzystwie baśniowych postaci oraz atmosferze czarów i sekretnych opowieści będzie doskonałym prezentem!

Z myślą o wszystkich dzieciach i ich najbliższych, już 1 czerwca 2016 r. w Galerii Sztuki PKZ zagości niezwykła wystawa. Za sprawą twórczości Grzegorza Ptaka, który jak sam przyznaje fascynuje się "atmosferą teatralności i tajemnicy”, przeniesiemy się w zaczarowany świat magii i fantazji. Autor uprawia ilustracyjne malarstwo akrylowe, którego tematyka wynika z inspiracji baśniami słowiańskimi (Spirin), baśniami "północy" (Theodor Kittelsen, John Bauer), magią teatru.

Spełniając marzenia najmłodszych –  oficjalnie wydłużamy Dzień Dziecka do 30 czerwca 2016 r., bowiem do tego czasu będzie można oglądać wystawę malarstwa, lalek oraz scenografii, twórcy Teatru Księżyc, pt.: "Oto moja Baśń".
 

Grupy zorganizowane zapraszamy na warsztaty organizowane w ramach wystawy.

Szczegóły i zapisy:

maja.szwedzinska@palac.art.pl

kamila.skowron@palac.art.pl
 

Tel. 32 733 88 00 wew. 817