Galeria

Bank Kultury - otwarcie drzwi

Autor: Olaf Otwinowski

Od 1 lutego w Centrum Handlowym Pogoria otworzy się większość sklepów i punktów usługowych, a wraz z nimi po raz pierwszy otworzą się drzwi do Banku Kultury! Prezentowaną w nim wystawę sztuki, która była dostępna wyłącznie zza szyby, teraz będzie można zobaczyć z bliska.

Nowy rok przyniósł nowe rozwiązania dla działań artystycznych Pałacu Kultury Zagłębia. Dzięki uprzejmości CH Pogoria udało się stworzyć projekt, który w czasach pandemii umożliwia obcowanie z kulturą i sztuką pomimo pandemicznych obostrzeń. W lokalizacji jeszcze niedawno należącej do jednego z banków, vis-a-vis Auchan, powstał Bank Kultury. W jego wnętrzu pojawiła się wystawa twórczości Karola Gawrońskiego, młodego i odważnego artysty posługującego się technikami malarstwa, rysunku i grafiki. Prezentowana ekspozycja była do tej pory dostępna wyłącznie zza szyby – teraz to się zmieni.

Wraz z poluzowaniem pandemicznych restrykcji wobec działalności handlowej, również i Bank Kultury otworzy swoje drzwi, a eksponowaną w nim sztukę będzie można zobaczyć z bliska i „wypłacić” z kulturalnego bankomatu nieco artystycznych emocji. Obecna wystawa potrwa do 12 lutego, a od 15 lutego zastąpi ją wystawa z pracami instruktorów Pałacu Kultury Zagłębia, która ukaże pałacowe talenty i zaprezentuje ofertę zajęć Edukacji Artystycznej PKZ, skierowanych dla mieszkańców w różnym wieku.

Zapraszamy do obcowania ze sztuką przy okazji zakupów w CH Pogoria!