Repertuar

Bajkowe Mikołajki w PKZ!

Autor: Olaf Otwinowski

Ho! ho! ho! Witajcie drodzy dorośli. Nadchodzi grudzień, a wraz z nim Bajkowe Mikołajki w Pałacu Kultury Zagłębia. To niezwykłe wydarzenie składać się będzie z tradycyjnego spotkania ze Świętym Mikołajem 6 grudnia, a także z Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, który odbędzie się dzień później, 7 grudnia od g. 9:30. Spędźmy ten czas razem w rodzinnej atmosferze pełnej baśni i bajek.

Kto choć raz był w dąbrowskim pałacu na spotkaniu z brzuchatym panem w czerwonym kubraku ten wie, że tego dnia w PKZ panuje magiczna atmosfera. Mikołaj zasiada w wielkim fotelu w Sali Konferencyjnej i wręcza prezenty dzieciom, które przychodzą do niego grupami. Jest chwila, by zamienić z Mikołajem parę słów i zrobić sobie z nim zdjęcie. Towarzyszą mu elfy, które pomagają wręczać prezenty i odnaleźć się dzieciom i rodzicom w murach pałacu. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Fundacją Czas Dzieci. 

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - po pierwsze międzypokoleniowy, ponieważ to w rodzinie kształtowane są pozytywne nawyki i miłość do literatury, która burzy mury generacyjne i zbliża ze sobą ludzi w różnym wieku. To literatura jest inspiracją i pretekstem do ważnych rozmów oraz spędzania wspólnie wolnego czasu. Po drugie festiwal, ponieważ kontakt z literaturą może być świętem, a projekt zrzesza aż 10 miast w całej Polsce, co czyni go największą imprezą promującą czytelnictwo wśród dzieci w naszym kraju. 

BAJKOWE MIKOŁAJKI W PLACÓWKACH PKZ

PROGRAM:

Bajkowe Mikołajki w Pałacu Kultury Zagłębia (dzień I)

 • Spotkanie ze Świętym Mikołajem - Sala Konferencyjna, godz. 15:00-19:00
  8 grup po 15 osób, spotkanie co pół godziny. Bilety w sprzedaży od 15 listopada. Prezenty należy dostarczać w terminie 4-5 grudnia w godzinach 9:00-18:00, pokój 326 i 327. 

  Atrakcje dodatkowe:

 • Kawiarniane PianoLove - Łukasz Szubski & Kacper Gwiazda (standardy muzyki świątecznej w Kawiarni PKZ) g. 16:00, wstęp wolny

 • Czarodziejki flet - retransmisja spektaklu familijnego z Metropolitan Opera, Sala Teatralna g. 18:00, bilety 20-26 zł
   
 • Ożywić nieożywione - świat lalek teatralnych, wystawa w przestrzeniach Sali Teatralnej
  Wystawa we współpracy ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora w Katowicach Ateneum oraz Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Wstęp wolny.
   
 • Kto Ty jesteś? - wystawa w Galerii Sztuki, wstęp wolny

--------------------------------------------------------

Bajkowe Mikołajki w Pałacu Kultury Zagłębia (dzień II)

Atrakcje dodatkowe: Ożywić nieożywione - świat lalek teatralnych, wystawa w przestrzeniach Sali Teatralnej. Ekspozycja we współpracy ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora w Katowicach Ateneum oraz Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Wstęp wolny.

--------------------------------------------------------

UWAGA! Wstęp na wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki dostępne będą w Kasie Pałacu Kultury Zagłębia, na www.palac.art.pl oraz bilety.palac.art.pl od 15 listopada br.

REGULAMIN