Relacje

Bajkowe ferie z Helikonem

Autor: Małgorzata Fert

Niezwykłe wrażenia towarzyszyły uczestnikom Bajkowych Ferii Zimowych z Helikonem (16-20 stycznia) od pierwszego dnia tego zimowego przedsięwzięcia.

Istotnymi elementami bajkowej konwencji były: barwna scenografia, kostiumy sceniczne, rekwizyty teatralne oraz zadania specjalne (punktowane) do wykonania dla każdej z pięciu grup ("Bajkowa kraina", "Armia Smerfów", "Trolle", "Kraina lodu", "Frozen"). Dzieci rywalizowały na estradzie (małe formy teatralne, śpiew zespołowy), na parkiecie (bajkowy kontredans, polonez), w sali zajęć sportowych Fitness Klubu Salsa oraz w pracowni plastycznej (wykonywanie kotylionów karnawałowych i kukiełek). Nie zabrakło atrakcji w plenerze i seansu filmowego.

Uczestnicy Bajkowych Ferii poznali definicję bajki i historię tańców dworskich, tajniki warsztatu aktorskiego oraz rozwijali umiejętności plastyczno-manualne. Nie zabrakło też karnawałowego pokazu mody, czyli zabawy z wykorzystaniem przebrań i kostiumów.Grupa "Kraina lodu" zgomadziła najwięcej, bo az 22600 punktów na swoim koncie, ale zwycięzcą w Bajkowej Krainie był każdy, a nagrodą były nowe przyjaźnie, umiejętności i wspólne przygody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do dalszej aktywności i rozwoju!

Tekst i zdjęcia: Lidia Wolny