Placówki

Atrakcyjny weekend z PKZ w Klubie Osiedlowym Helikon

Autor: Administrator

Nieustannie dbający o dobry nastrój wiernej publiczności pracownicy „Helikonu” po raz kolejny ugotowali gar pełen kulturalnych różności, z uwzględnieniem smaku wszystkich przedziałów wiekowych. Na przekór jesiennej aurze za oknem, w ostatni weekend (21-22 listopada) zorganizowano dwie imprezy o zasięgu regionalnym, które – jak mocna kawa – zadziałały pobudzająco na uczestników.

Pierwszą był wernisaż wystawy przedstawicieli sekcji plastycznej Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego (21.11). Zaprezentowano prace niezaprzeczalnie utalentowanych autorów: Konrada Gawlika, Mirę Leonhart, Wiesławę Michalską, Ewę Monetę, Henrykę Orzeł, Piotra Przybyłę, Edytę Rudzką, Jolantę Placzyńską, Teresę Sajdak –Lorenc, Irenę Wiltosińską, Teresę Wiekierę, Zofię Żelezińską. Jolanta Placzyńska, wiceprezes Stowarzyszenia, w wyjątkowy sposób poprowadziła wernisaż, pięknie opowiadając o historii Stowarzyszenia i jego utalentowanych członkach. Tradycyjnie już nie zabrakło dodatkowych atrakcji wieczoru, tym razem były to literackie i estradowe popisy pań: Ireny Imiołek, Ireny Kubik, Marianny Oruby i Władysławy Zięby. O muzyczną oprawę imprezy zadbał Jerzy Kołodziej, bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy uhonorowano wyjątkowo aktywne przedstawicielki „Sympatyków Helikonu”, które żywo uczestniczą w życiu kulturalnymplacówki. W programie wernisażu nie zabrakło również konkursu z nagrodami i innych niespodzianek.

Drugą atrakcją tego jesiennego weekendu był Bajkowy Poranek Pełen Niespodzianek, adresowany do maluchów i ich opiekunów z okazji Światowego Dnia Postaci Bajkowych. Barwny, edukacyjny korowód bajkowych postaci, przeplatany zgadywankami, zadaniami plastycznymi w klimacie dobrej zabawy okraszonej słodkimi niespodziankami. Przygotowana dla dzieci Magiczna Skrzynia zaspokoiła oczekiwania uczestników, a „wkładane” do niej dziecięce marzenia mają szansę na spełnienie… zwłaszcza w okresie zbliżających się wizyt Świętego Mikołaja i Gwiazdki Bożego Narodzenia.