Relacje

Artystycznie i muzycznie - piątek z PKZ

Autor: Olaf Otwinowski

W ubiegły piątek, 21 lutego, goście Pałacu Kultury Zagłębia mogli doświadczyć emocji artystyczno-muzycznych, ze względu na wernisaż wystawy Anny Mari Rusinek oraz koncertu cyklu PIWNICA, którego bohaterem był zespół Fair Weather Friends.

O godzinie 18:00 w nowoczesnej Galerii Sztuki PKZ rozpoczął się wernisaż wystawy malarstwa Anny Marii Rusinek. Ekspozycja pod tytułem Tryptyk prezentuje różne oblicza kobiety - wobec natury i życia codziennego. Artystkę charakteryzuje intensywna, wysycona kolorystyka, a także zdecydowana i dynamiczna kreska. Na otwarciu wystawy zjawiło się ok. 100 osób, które z uśmiechem podziwiały obrazy Anny Marii Rusinek, które wpisują się w cykl marcowych wystaw pn. Marzec miesiącem kobiet. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 3 kwietnia - jak zawsze bezpłatnie.

O godzinie 19:00 na scenę Piwnicy Teatralnej wyszedł zespół z Czeladzi. Znany, występujący na wielu festiwalowych deskach, który niedawno nagrał swój kolejny album (pierwszy po polsku) zespół Fair Weather Friends. Grupa znana jest z elektro-popowych brzmień, post-punkowej taneczności i nieprzewidywalności na scenie. Podobnie było w podziemiach Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie FWF zagrali utwory z albumu Carte Blanche.

Takie piątki lubimy najbardziej!

Fot. Marek Wesołowski