Pałac

Artystyczne Wakacje 2017 w placówkach PKZ

Autor: Małgorzata Fert

Masz ochotę na lato pełne dobrej zabawy? Wakacje spędzasz w domu? Dołącz do Nas! Pałac Kultury Zagłębia jak co roku wychodzi z ofertą w plener, przygotowując dla dzieci i młodzieży wachlarz możliwości spędzenia wolnego czasu.

Artystyczne Wakacje 2017 z PKZ upłyną pod znakiem wielu ciekawych spotkań, wycieczek i zajęć integracyjnych. Odbędą się w plenerze, w Klubach Osiedlowych i Świetlicach Środowiskowych, a także w głównej siedzibie Pałacu Kultury Zagłębia oraz w PKZ Domu Kultury Ząbkowice (szczegółowy harmonogram tutaj). Wspólnie odwiedzimy wiele interesujących miejsc, w tym: Muzeum Miejskie "Sztygarka", Obserwatorium Astronomiczne, Kopalnię Guido w Zabrzu czy Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Wybierzemy się na wycieczkę do Radia Katowice, gdzie poznamy tajniki pracy dziennikarza i do Ochotniczej Straży Pożarnej w Okradzionowie, by dowiedzieć się jak bezpiecznie cieszyć się wakacyjnym czasem. Zwiedzimy zamek w Siewierzu, odwiedzimy Gospodarstwo Agroturystyczne Państwa Liszków i zorganizujemy piknik nad jeziorem Pogoria.

Na uczestników Akcji Lato 2017 czeka wiele interesujących warsztatów, w tym np. zajęcia: plastyczne, rzeźbiarskie, ceramiczne, teatralne, muzyczne i sportowo-rekreacyjne. Jest więc w czym wybierać, atrakcji i niespodzianek na pewno nie zabraknie, a to jeszcze nie wszystko…

Informacje oraz zapisy w poszczególnych placówkach. Szczegółowy harmonogram tutaj. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy. To będzie lato pełne atrakcji!