Relacje

Aktywny czerwiec w placówkach

Autor: Magdalena Koziak

Kończy się czerwiec, a z nim regularne zajęcia i wydarzenia w placówkach. Miesiąc ten był czasem wytężonej pracy tuż przed wakacjami i sezonem urlopowym, obfitował w warsztaty, pikniki i podsumowania.

Świetlica Środowiskowa w Łęce postawiła na Bibułkowe szaleństwo - warsztaty, w trakcie których dzieci wykazały się manualnymi zdolnościami oraz artystyczną wyobraźnią. Powstały piękne, kolorowe ramki na zdjęcia ozdobione piórkami, muszelkami i brokatowymi serduszkami. Wymagało to czasu i cierpliwości, ale satysfakcja z efektu końcowego nie może się niczemu równać.

Klub Osiedlowy Helikon po raz kolejny zaprosił na warsztaty witrażu, które jak zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Pomysłów do stworzenia własnego witrażu metodą Tiffaniego było wiele i powstało tak samo wiele arcydzieł cieszących oko i serce, nie tylko autorów prac.

Klub Osiedlowy Unikat i Zodiak wyruszyły w teren. Nad Pogorią III dzielny pirat Jack Cyba Sparrow wymyślał zadania dla majtków z tych klubów. Była beczka, sporządzenie portretu pamięciowego pirata, ćwiczenie celności, kolorowy tunel i nie tylko. W tym czasie na grillu smażyła się kiełbasa dla wycieńczonej załogi pod czujnym okiem kucharza Marcina. W chwilach wolnych od ćwiczeń fizycznych majtkowie malowali pastelą na konkurs Lato nad Pogorią, grali w gry planszowe i robili breloczki do kluczy przy wsparciu damskiej części załogi.

Za to w Klubie Osiedlowym Krąg odbył się popis artystyczny kończący rok kulturalno-oświatowy. Można było m.in. obejrzeć spektakl o Jasiu i Małgosi, który zwieńczyły gromkie brawa.

Zapraszamy na pozostałe atrakcje w ramach Artystycznych Wakacji z Pałacem Kultury Zagłębia!