Relacje

Akcja Świąteczne Drzewko Dobrego Słowa!

Autor: Olaf Otwinowski

Ruszyła akcja Świąteczne Drzewko Dobrego Słowa, organizowana przez Pałac Kultury Zagłębia! Wczoraj kolędowaliśmy i wieszaliśmy ozdoby na miejskich choinkach w Strzemieszycach Małych oraz w Ząbkowicach!

Akcja, o której więcej informacji znajdą Państwo tutaj, zaczęła się przy Świetlicy Środowiskowej PKZ w Strzemieszycach Małych. Tam czekali na mieszkańców muzycy z Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej oraz Julia Góra – młoda artystka związana ze świetlicą. Wszyscy śpiewali, przystrajali ręcznie zrobionymi ozdobami drzewko, a niektórzy nawet tańczyli do prezentowanych piosenek. W Strzemieszycach zapanowała iście rodzinna atmosfera.

Magię świąt poczuli również mieszkańcy Ząbkowic, gdyż tam – przy PKZ Domu Kultury Ząbkowice – również śpiewaliśmy i ozdabialiśmy choinkę. W akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób mieszkających opodal DKZ, które przyszły specjalnie na kolędowanie oraz te, które o 16:30 wróciły z pracy miejskim autobusem. Dzieci uczące się muzyki pod okiem Aleksandry Gawęckiej-Imiołczyk zainicjowały śpiewanie świątecznych piosenek, do którego przyłączyli się również uczestnicy akcji.

Kolejny dzień akcji Świąteczne Drzewko Dobrego Słowa! Zespół Swojaki wybrał się w drogę po Rudach, Kuźniczce Nowej, Okradzionowie i Tunczawie, by swoim występem wprowadzić niezwykły nastrój podczas wieszania ozdób na choinkach w wymienionych dzielnicach. I tak się właśnie stało! Mieszkańców zielonych dzielnic Dąbrowy Górniczej nie trzeba było namawiać, by wzięli udział w rodzinnej, budującej wspólnotę akcji.

18 grudnia akcja zawitała również pod PKZ Klub Osiedlowy Helikon, gdzie kolędy zaśpiewali najmłodsi wokaliści związani z placówką Pałacu Kultury Zagłębia oraz na Plac Wolności, gdzie utwory świąteczne zaprezentowali pracownicy PKZ oraz Julia Góra. Skrót nagrania z koncertu przed PKZ, wkrótce w naszych mediach społecznościowych i oficjalnej stronie internetowej. 

22 grudnia do akcji dołączył Antoniów! Przy pałacowej świetlicy środowiskowej powiesiliśmy kolejne ozdoby wraz z mieszkańcami. Nie obeszło się oczywiście bez kolęd i świątecznej atmosfery.

Fot. Marek Wesołowski, Karolina Pazera, Jacek Jurczyk