Relacje

Akcja Lato z Unikatem

Autor: Iga Długokęcka

W piątek dobiegły końca Artystyczne Wakacje z PKZ w Klubie Osiedlowym Unikat. Pogoda sprzyjała naszym młodym artystom - dzieciaki malowały ekotorby, robiły szkatułki na skarby, konkurowały w piaskowych budowlach i tworzyły "artystyczną lokomotywę". Kontakt ze sztuką zapewniła im wizyta w Muzeum Śląskim w Katowicach, gdzie m.in. oglądały wystawę dziejów Górnego Śląska, grały w śląskie dotykowe Monopoly, układały budowle z klocków i podziwiały panoramę Katowic z wieży widokowej. Upały pomógł przetrwać rejs żaglówką na Pogorii III i zabawa na Wodnym Placu Zabaw w Będzinie. Po schłodzeniu w wodzie można uruchomić fantazję! To tam powstały świnka i żółw z piasku oraz zamki w wielu odsłonach: z wioską, z fosą, a nawet ze stadniną i labiryntem. Puntem programu , który wzbudził chyba najwięcej emocji u naszych podopiecznych była wizyta w Papugarni Carmen w Katowicach. Karmienie papug, które chodziły po rękach i głowach dzieci było nie lada wyzwaniem.

Nie zabrakło atrakcji ruchowych, takich jak turniej tenisa stołowego, zabawy na placu zabaw w Parku Hallera i kręgle w Karmniku. Niestety z powodu pogody nie odbyła się zaplanowana wycieczka do Egzotarium. Za to mile spędzony czas upłynął na klubowych zmaganiach. Uczestnicy, podzieleni na trzy grupy, walczyli o podium w różnych kategoriach takich jak: praca plastyczna oraz piosenka. Załoga Teletubisiów lekko wyprzedziła konkurencję, ale Wielka Siódemka i Tsunami były tuż za nimi. Podczas Artystycznych Wakacji powstały też filmiki nagrane przez dzieci na laptopach w programie z funkcją graficzną oraz bardzo ciekawe konstrukcje z klocków Boffin.

W tym roku było bardzo gorąco, mamy nadzieję, ze rozgrzaliśmy też emocje naszych uczestników i wrócą do nas na zimowe półkolonie oraz zajęcia edukacji arystycznej w stałych grupach od października.

Tekst: Katarzyna Książek

Fot. Katarzyna Książek, Magdalena Koziak