Relacje

Akcja Lato w PKZ Domu Kultury Ząbkowice

Autor: Małgorzata Fert

PKZ Dom Kultury Ząbkowice zadbał, aby dzieci pozostające w mieście wesoło i aktywnie spędziły wakacyjny czas. Przez dwa tygodnie Artystycznych wakacji, od 26 czerwca do 7 lipca br., odbywały się warsztaty: plastyczne (Moja pocztówka z wakacji, Kolorowe zamki), muzyczne (nauka piosenek wakacyjnych i szantowych), taneczne, szachowe, komputerowe, sportowe. Towarzyszyły im różnorodne gry i zabawy. PKZ DK Ząbkowice odwiedził również dzielnicowy, który przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa w czasie wolnym.

Dzieciaki uczestniczyły w wycieczkach autokarowych do Wioski Indiańskiej w Kiełkowicach i fermy strusi. Strzałem w dziesiątkę była wycieczka do Zatoru i odwiedziny w Parku Rozrywki Dinozatorland i w Parku Owadów i Bajek. Największą frajdą cieszył się Lunapark. Była też wizyta w Akademii Samurajów i Rycerzy w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum oraz na warsztatach plastycznych inspirowanych malarstwem Marka Grabowskiego w Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszej części Akcji Lato oraz do udziału w warsztatach gitarowych podczas drugiej odsłony wakacyjnych atrakcji od 14 do 18 sierpnia 2017.

Tekst i zdjęcia: Gabriela Ormianin