Aktualności

Akcja Lato 2016 - Wakacje z PKZ!

Autor: Olaf Otwinowski

Zbliża się lato i wakacje. Świadczy o tym zwiększająca się liczba plażowiczów nad dąbrowskimi jeziorami. Wszyscy pragną skorzystać ze słońca, złapać trochę brązu. Jednak samo wylegiwanie się w promieniach słońca bywa nudne, dlatego Pałac Kultury Zagłębia przymyka swoje mury i wychodzi z ofertą w plener! Nie musisz wyjeżdżać do Tunezji, Włoch czy Hiszpanii, by wypocząć na poziomie (i w poziomie) - PKZ sprawi, że twoje wakacje będą obfite w atrakcje.

WAKACJE NA PLACÓWCE
Wycieczki autokarowe i piesze to tylko dwie pozycje z letniego repertuaru placówek PKZ. Opiekunowie i instruktorzy z DK Ząbkowice, Klubów Osiedlowych i Świetlic Środowiskowych odpowiednio zorganizują czas najmłodszym odbiorcom kultury za pomocą warsztatów plastycznych, muzycznych oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych. Do tego wszystkiego w dzielnicach odbędą się już tradycyjnie Przystanki Wakacje, podczas których trupa animatorów zabawiać będzie milusińskich z terenu całego miasta.

LETNIE KINO PLENEROWE
W każdą sobotę lipca i sierpnia Kino KADR zawita do Parku Hallera, tuż obok Hali Centrum. Zawsze o godzinie 21.21 na wielkim, pneumatycznym ekranie wyświetlimy polskie i zagraniczne, ale na pewno ambitne filmy z gatunku komedii, kryminału czy dokumentu - choć znajdzie się również miejsce na dramat i thriller. Przeniesiemy się do świata filmowej fikcji w obliczu przyrody, świeżego powietrza i romantycznej, wieczornej atmosfery.

MUZYKA WŚRÓD DRZEW
Przeraża Cię perspektywa dłużącego się letniego, niedzielnego popołudnia? Nie dane Ci jest wyjechać na wakacje i jedynym śladem natury w twoim otoczeniu jest pelargonia więdnąca w doniczce? W takim razie potrzebujesz odmiany, relaksu z właściwą oprawą muzyczną w tle. Zapraszamy na cykl koncertów w Parku Zielona, obejmujący występy Dąbrowskiej Miejskiej Orkiestry Dętej. Ludowe, skoczne melodie i jazzowe, musujące pasaże sprawią, że zarówno ataki komarów, jak i podstępna, letnia chandra stracą na znaczeniu. Można zabrać krewnych na łono natury, korzystając z błogosławieństwa parkowej flory. Zapraszamy zawsze o godzinie 18.00 - zarówno melomanów, jak i przypadkowych spacerowiczów. Jeśli zabłądzić, to na Zieloną!

KLASYCZNIE NAD WODĄ
Już za czasów barokowych Georg Friedrich Händel stworzył instrumentalną kompozycję „Muzyka na wodzie”. Jego głównym zamierzeniem było odegranie skomponowanych utworów w plenerze. Pałac Kultury Zagłębia idzie w ślady mistrza, organizując koncerty pt.: „Klasyka nad wodą” na Plaży Miejskiej Pogoria III. Jak sama nazwa wskazuje, repertuar będzie obejmował przede wszystkim utwory muzyki klasycznej, ale nie tylko…

W przypadku niesprzyjającej pogody, koncert zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, dostępne przed każdym koncertem w Punkcie Informacyjnym PKZ lub online na stronie www.palac.art.pl. Informacje na temat ewentualnej zmiany miejsca dostępne w dzień imprezy pod numerem telefonu: + 48 608 200 457. Współorganizatorem cyklu „Klasyka nad wodą” jest Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, partnerem Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia”. Sponsorem głównym cyklu „Klasyka nad wodą” jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

WAKACYJNE WARSZTATY
Edukacja Artystyczna przygotowała bezpłatną, wakacyjną naukę tańca (balet, hip-hop z breakdance, taniec współczesny, taniec jazzowy) oraz gry na gitarze.

IDZIEMY NA REKORD!
Z okazji obchodów 100-lecia Dąbrowy Górniczej idziemy na rekord! 20 sierpnia na Placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia odbędzie się "Rekordeon" - czyli bicie Rekordu Polski w jednoczesnym graniu na akordeonie. W osiągnięciu celu pomogą nam wirtuozi tego instrumentu - Marcin Wyrostek oraz zespół Motion Trio. Obecny rekord to 371 akordeonistów, którzy wykonali wspólnie utwory w tym samym czasie i w tym samym miejscu. Pragniemy znacznie pobić ten rekord, wykonując dwa utwory: „Zachodzi Słoneczko” oraz „Idzie z Dąbrowy chłopak wesoły”. Zapraszamy akordeonistów z całej Polski oraz osoby, które chcą stanowić widownię wydarzenia, do Dąbrowy Górniczej!