Pałac

"7 grzechów głównych" - wystawa na Placu Wolności

Autor: Grzegorz Drygała

Od 2 do 10 kwietnia, na Placu Wolności w Dąbrowie Górniczej, można zobaczyć wystawę prac tegorocznych laureatów ogólnopolskiego konkursu "7 Grzechów Głównych”, organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia.

Wystawa usytuowana na Placu Wolności, to zbiór prac nagrodzonych, jakie nadesłało ponad 400 twórców. Uczestnicy konkursu za pomocą malarskich i poetyckich środków wyrazu, wypowiadali się nie tylko na tematy religijne, ale także poruszające kwestie społeczne.

Wystawa zawiera reprodukcje malarskie oraz wiersze uczestników, w tym laureatów i osób wyróżnionych z całej Polski. Prace konkursowe – zwłaszcza najmłodszych uczestników – poruszają w większości temat gniewu i jego konsekwencji w życiu codziennym. Trafnie zobrazowane zostały również grzechy chciwości i pychy, które mogą doprowadzić do wewnętrznego wyniszczenia człowieka.

Oryginały prac prezentowane są w Holu PKZ na I piętrze.

Wierzymy, że wystawa zainspiruje młodych twórców do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu, który jest próbą odpowiedzi na pytania dotyczące moralnej kondycji współczesnego człowieka.
 

Autor: Olaf Otwinowski