Repertuar

6. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDoc

Autor: Beata Maro

W grudniu do kina Kadr zapraszamy na przegląd filmów organizowany w ramach VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDoc.

Filmy prezentowane w ramach Festiwalu, to zarówno krótko, jak i pełnometrażowe kino dokumentalne na najwyższym światowym poziomie. Główną ideą wydarzenia jest uwrażliwienie ludzi na kwestie najwyższej rangi, takie jak: konflikty zbrojne, konflikty o podłożu ekonomicznym, ubóstwo, głód, epidemie, czy korupcja - mające wpływ na funkcjonowanie całego świata.  Świata, który staje się dziś wielką globalną wioską.

Filmy dokumentalne prezentowane w ramach Festiwalu HumanDoc, pozwalają dostrzec problemy, z którymi nie stykamy się na co dzień, ale na których rozwiązanie również możemy mieć bezpośredni wpływ. Opowiadają o niezwykłych ludziach, którzy poprzez swoje życie spełniają misję. Poruszają tematy polityczne i społeczne, uwrażliwiają widza na niesprawiedliwość i okrucieństwo. Mówią o prawach zwierząt, które są dziś źródłem zysków nie tylko w branży spożywczej, ale także modowej, naukowej i rozrywkowej. To niebanalne produkcje niosące przesłanie i skłaniające do refleksji, a poprzez surowy, obserwujący sposób narracji, jeszcze mocniej wpływające na ludzkie emocje.

10.12.2015
17:00 - „Duchy wielkiej machiny", dokumentalny, Kanada
19:30 - „Kanthari, u źródeł zmian", dokumentalny, Kenia/Uganda/Indie/Chiny

17.12.2015
17:00 - „Kiedy walczą słonie", dokumentalny, USA/Bermudy/Kongo/Rwanda/Kanada
19:30 - „Powiedz wiośnie by nie przychodziła w tym roku", Wielka Brytania/Afganistan

Wstęp wolny.

Więcej na www.humandoc.net