Pałac

5. edycja Regionalnego Konkursu Filmowego - Mój pomysł na film! ODWOŁANY

Autor: Grzegorz Drygała

Już po raz kolejny Szkoła Podstawową nr 29 w Dąbrowie Górniczej łączy siły z kinem Kadr, by w sposób kreatywny i praktyczny umożliwić młodzieży obcowanie z medium filmowym w szerokim tego słowa znaczeniu.

Jeżeli masz pomysł, pasję i przyjaciół do współpracy, nie czekaj tylko chwytaj za aparat, kamerę, telefon i kręć! Działaj sam, w grupie lub skorzystaj z pomocy naszego instruktora. To idealna opcja do stworzenia własnego scenariusz, nauczenia się operowania światłem i nagrywania dźwięku. Nie ograniczaj swojej wyobraźni i stwórz produkcję, która może stać się Twoją przepustką do przemysłu filmowego, a na pewno dostarczy Ci dużo frajdy.

Jak co roku czekamy na Wasze fabularyzowane filmy krótkometrażowe, nie dłuższe niż 10 minut. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasy 5-8). Wszelkie informacje o konkursie, a także warunki uczestnictwa i wytyczne prac znajdują się w (aktualny regulamin).

Na zgłoszenia czekamy do 11 maja 2020.

Na najlepszych czekają filmowe nagrody, w tym - klasyczne, rozpoznawalne i uwielbiane przez wszystkich filmowców – KLAPSY oraz satysfakcja zrealizowania własnego pomysłu (nawet szalonego).

Masz chęci, ale potrzebujesz pomocy np. przy montażu? Zgłoś się do Amatorskiego Klubu Filmowego przy Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie instruktor Jarosław Cyba chętnie Ci pomoże.

DO POBRANIA
Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia
Oświadczenie i zgoda rodziców/opiekunów

TRZYMAMY KCIUKI I ŻYCZYMY POWODZENIA!

Kontakt:
Jarosław Cyba, jarek@dno.pl, tel. 608 432 097
Grzegorz Drygała, grzegorz.drygala@palac.art.pl, tel. 608 364 020
Kamila Szwarc, kamila.szwarc@palac.art.pl, tel. 668 450 642

Jury konkursu:

  • Grzegorz Drygała - przewodniczący Jury, starszy specjalista ds. kina w PKZ.
  • dr Justyna Budzik - doktor nauk humanistycznych z zakresu kulturoznawstwa, filmoznawczyni, absolwentka podyplomowych studiów historii sztuki, lektorka języka polskiego jako obcego. Od roku 2013/2014 pracuje w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego.
  • Joanna Frydrych - dziennikarka, reportażystka, dokumentalistka z Dąbrowy Górniczej produkująca reportaże i filmy dokumentalne m.in. dla TVP (Ekspres Reporterów) i Canal+
  • dr Grzegorz Marcinkowski - Doktor nauk humanistycznych (Uniwersytet Śląski), pisarz, poeta, specjalista ds. imprez w PKZ
  • dr Marcin Skorek - doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, autor programów edukacji filmowo-medialnej, specjalizuje się w zagadnieniach audiowizualnej komunikacji kulturowej, manipulacji i perswazji w mediach. Wiedzę kulturoznawczą wykorzystuje do badań nad potrzebami edukacyjnymi nauczycieli i uczniów.
  • dr Wojciech Sitek - doktor nauk humanistycznych z zakresu kulturoznawstwa, pracownik Uniwersytetu Śląskiego. Interesuje się przede wszystkim amerykańskim kinem akcji, filmami klasy "B", ale także gatunkiem science fiction (ze szczególnym uwzględnieniem nurtu kina postapokaliptycznego).