Relacje

10 lat projekcji w pałacowym kinie

Autor: Olaf Otwinowski

Wczoraj, 16 października 2017 roku, świętowaliśmy 10. urodziny Kina KADR! 10 lat odkąd na ekranie pałacowego kina studyjnego wyświetlony został pierwszy film. Przez te lata wiele się wydarzyło - kino zyskało m.in. nowy projektor cyfrowy, który otworzył drzwi do członkowstwa w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, nową salę kinową z wygodnymi siedzeniami oraz wiernych fanów, których przybywa z roku na rok.

O tym, co udało się zrobić przez 3 650 dni opowiadał nikt inny jak Grzegorz Drygała - wszystkim znany opiekun kina, który podczas wczorajszego spotkania urodzinowego czuł się tak, jak gdyby sam obchodził urodziny. O trudach związanych z organizacją obecnego oblicza Kina KADR opowiadała również Małgorzata Majewska - dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia, a także jeden z ojców pomysłodawców i inicjatorów - Mariusz Tarnowski. Wszyscy goście w zamian za odwiedziny otrzymali rocznicowe koszulki, w których wspólnie zrobili sobie zdjęcie przed zdmuchnięciem świeczek na urodzinowym torcie. Zanim jednak przyszła pora na słodkości, wszyscy goście obejrzeli dwa krótkie filmy autorstwa Jarka Cyby (opiekuna AKF Zagłębie), ukazujące nieco historii kina oraz projektów mających w nim miejsce. Był również czas na prezenty oraz odśpiewanie tradycyjnego Sto lat!

Wśród przyjaciół Kina KADR znalazły się osoby w każdym wieku, począwszy od kilkutygodniowego niemowlaka, po osoby dojrzałe. Na sali zasiadł również przyszły widz kina, który urodzić się ma w najbliższy piątek. Dzięki wszystkim obecnym osobom w trakcie spotkania panowała prawdziwie rodzinna atmosfera, która sprzyjała także wspólnym pogawędkom przy urodzinowym torcie.

Jednak obchody 10-lecia kina nie kończą się na torcie. Informacje o tym, co KADR przygotował dla swoich widzów z okazji jubileuszu znajdą Państwo TUTAJ.