Aktualności

10 lat Kina KADR!

Autor: Grzegorz Drygała

Nasze studyjne Kino KADR 16 października zdmuchnie 10 świeczek na swoim urodzinowym torcie! Z tej okazji pragniemy zaprosić Państwa na cykl urodzinowych wydarzeń, na które składać się będą: dwa koncerty do niemych filmów z przepiękną Polą Negri (Bestia oraz Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów). Nie zabraknie także spotkanie z ważnymi postaciami polskiego filmu, bowiem seans Ptaki śpiewają w Kigali uświetni swoją obecnością aktorka Jowita Budnik, która na tegorocznej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobyła Złote Lwy w kategori najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca. A na samym początku zgodnie z naszą jesienną tradycją zabierzemy Państwa w podróż - tym razem do Indonezji pojedziemy z Anną Jaklewicz.

Wisienką na naszym urodzinowym torcie będą dwa spektakle - pierwszy z paryskiego teratu Comédie-Française, czyli coś z klasyki we współczesnej interpretacji, a drugi to sztuka współczesna z Judem Law (znany między innym z Sherlocka Holmesa), którą wyprodukował National Theatre Live w Londynie. Oczywiście spektakle te będzie można obejrzeć na ekranie.

Przygotowując ten urodzinowy program dla Państwa, chcieliśmy zaprezetnować, krótki przekrój tego co się u nas działo w ciągu tych 10 lat, a także otworzyć "nowe drzwi", którymi są spektakle z najlepszych teatrów świata. Jeśli przypadną one naszym widzom do gustu, to postarmy się aby zgościły na naszym skromnym ekranie na stałe.

Dziękujemy za te 10 wspólnie spędzonych lat!

Program obchodów (wszystkie wydarzenia zaczynają się o godzinie 19:00):

19.10 - spotkanie z podróżniczką Anną Jaklewicz Indonezja. Po drugiej stronie raju | zobacz więcej

26.10 - Romeo i Julia spektakl paryskiego teatru Comédie-Française | zobacz więcej

02.11 - pokaz zrekonstruowanej cyfrowe wersji filmu Ziemia Obiecana - w hołdzie dla Andrzeja Wajdy | zobacz więcej

09.11 - pokaz niemego filmu Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów, z muzyką na żywo zespołu Czerwie | zobacz więcej

16.11 - Opętanie spektakl teatru National Theatre Live w Londynie | zobacz więcej

23.11 - spotkanie z Jowitą Budnik zdobywczynią nagrody za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą podczas tegorocznego FPFF w Gdyni - po spotkaniu pokaz filmu Ptaki Śpiewają w Kigali (Srebrne Lwy FPFF 2017) | zobacz więcej

30.11 - pokaz niemego filmu Bestia z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka | zobacz więcej

-----------------------------------------------------------------------------------

Plakat i grafikę z okazji urodzin zaprojektował Piotr Herla.

 

Partnerzy: