Kino

Tranzytem przez Tanzanię - AfryKamera - seans filmowy

Data wydarzenia:
20 luty 2020 godz. 17:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
10 zł

Seans w ramach festiwalu AfryKamera.

Reżyseria: Jeroen van Velzen
Scenariusz: Jeroen van Velzen, Esther Eenstroom
Zdjęcia: Niels van Koevorden
Muzyka: Christiaan Verbeek
Występują: Rukia Christine Risper Mghoi Keya, Peter Nyaga, William Mozes Singalai, Isaya Kipoi Torongei

Kraj produkcji: Holandia, rok produkcji: 2018, czas trwania: 75 min, gatunek: dokumentalny

Nagrody i festiwale: FF Tribeca 2018 - najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym, FF Zurich 2019, MFF Leeds 2018, MFF Freiburg 2019, DOK.fest Munich 2019

"Przepiękne, subtelne spojrzenie na współczesne życie w Subsaharyjskiej Afryce Wschodniej" - Nolan Kelly, The Pavlovic Today.

OPIS
Jeroen van Velzen przygląda się pasażerom podróżującym pociągiem jadącym przez Tanzanię. W jednej przestrzeni obserwujemy ludzi reprezentujących cały przekrój społeczeństwa Afryki Wschodniej, uczestniczymy w ich rozmowach i kłótniach, towarzyszymy im w podróży. W dokumencie poznajemy bliżej czterech bohaterów: kaznodzieję, który sprzedaje błogosławieństwa, chcąc zarobić na własną stację radiową i telewizyjną, samotnie podróżującą kobietę z Kenii, która w wieku czternastu lat została wydana za mąż, przez męża trafiła do więzienia, a teraz stara się rozpocząć nowe życie, a także dziadka z wnukiem z plemienia Masajów, którzy zmagają się z niechęcią i stereotypami. Każdy z nich stara się na własny sposób przeżyć swą podróż.

OPIS REŻYSERA
Jeroen van Velzen - holenderski reżyser, scenarzysta i filmowiec, który dorastał m.in. w Kenii i RPA. W 2009 ukończył Holenderską Akademię Filmową w Amsterdamie (NFTA), a w 2012 dzięki debiutanckiemu filmowi Wavumba zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera dokumentalnego na Festiwalu Filmowym Tribeca w Nowym Jorku. W 2015 r. na AfryKamerze można było obejrzeć jego film pt. Koza za głos, a w tym roku zobaczymy ostatni dokument reżysera pt. Tranzytem przez Tanzanię.

źródło: afrykamera.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia