Kino

Svein i szczur - dzieciaki na horyzoncie

Data wydarzenia:
18 Kwiecień 2015 godz. 15:00 - 16:30
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 9 zł
Ulgowy - brak

Film z lektorem dla dzieci w wieku od lat 6+

Gatunek: familijny (aktorski), produkcja: Norwegia 2007, czas trwania: 87 minut

Reżyseria: Magnus Martens, obsada: Thomas Saraby Vatle, Luis Engebrigsen, Celine Louise Dyran Smith

Ekranizacja niezwykle popularnej norweskiej książki o przygodach Sveina i jego szczura o imieniu Halvorsen. Pełna akcji i przygód opowieść o tym, że warto liczyć na pomoc przyjaciół i wspólnie z nimi stawiać czoła kłopotom, problemom czy uprzedzeniom, nawet wtedy gdy dotyczą tylko… szczura.

Siedmioletni Svein i szczur Halvorsen są nierozłączni. Chłopiec chce, by jego pupil wziął udział w organizowanym co roku konkursie dla zwierząt domowych. Jednak nie wszyscy są przekonani do tego pomysłu. Twierdzą, że zwykły szczur nie powinien konkurować z psem czy kotem. Jakby tego było mało, Halvorsen sprawia co chwila problemy – przynajmniej tak widzą to rodzice Sveina. Szczur wciąż ucieka, psoci i przez to stawia na baczność całą rodzinę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w szkole Sveina wybucha panika w związku z podejrzeniem szczurzej inwazji. Czy chłopcu uda się przekonać wszystkich o tym, że Halvorsen nie jest groźny i zasługuje na udział w konkursie? Z pomocą przyjdą mu przyjaciele z klasy.

o reżyserze:

Magnus Martens (ur. 1973) – norweski reżyser i scenarzysta. Zajmuje się filmem fabularnym dla najmłodszych, a oprócz tego kręceniem produkcji telewizyjnych oraz reklam.

strefa rodzica:

Svein i szczur ANALIZA PSYCHOLOGICZNA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Dzieciaki na horyzoncie” to hasło kampanii towarzyszącej wszystkim działaniom Stowarzyszenia Nowe Horyzonty kierowanym do najmłodszych widzów, ich rodziców i opiekunów. Jej celem jest zachęcanie do rodzinnych filmowych wypraw do kina, wspólnego przeżywania i bawienia się filmami. Kampanię wspierają ludzie kultury i mediów, którzy sami są rodzicami: Katarzyna Bonda, Novika, Maja Ostaszewska, Katarzyna Stoparczyk i Adam Woronowicz. Poza dystrybucją dziecięcego kina, organizacją filmowych wydarzeń, działalnością edukacyjną Stowarzyszenie Nowe Horyzonty wspiera i inspiruje także twórców dziecięcego kina. Dla profesjonalistów przygotowane zostały warsztaty FILMS FOR KIDS.Pro. Ich efektem będą nowe scenariusze dziecięcych filmów.

Więcej informacji na: www.dzieciakinahoryzoncie.pl oraz www.facebook.com/dzieciakinahoryzoncie

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia